Xiaomi Android 12 Güncellemesi Ne Zaman Hangi Modellere Gelecek? İşte Cevabı…

Google kısa süre önce kendi Pixel serisi için en son Android 12 işletim sisteminin resmi sürümünü duyurdu, peki ya Xiaomi Android 12 Güncellemesi ne zaman çıkacak? Bu konu ile ilgili bilgiler ve telefon modelleri haberimizde. Aşağıda haberimizin detaylarını bulabilirsiniz.

Xiaomi Android 12 Güncellemesi bekleyen kullanıcıların çok fazla süre bekleyeceğini tahmin etmiyoruz. Tabii ki sizin telefonunuzda ANdroid 12 ile uyumu bir model ise. Android 12, yeni Pixel 6 ve Pixel 6 Pro dahil olmak üzere Pixel telefonlar için resmi olarak dağıtılmaya başlandı. BU telefonlara Türkiye’de erişenler ise sınırlı sayıda diyebiliriz. Bir başka deyişle Türkiye kullanıcıları henüz resmi Android 12 sürümü ile buluşmuş değil. Xiaomi Android 12 Güncellemesi konusundaki haberimizi okumaya devam edin.

Xiaomi akıllı telefonlar, Xiaomi’nin kendi geliştirdiği MIUI arayüzü ile Android işletim sistemini kullanıyor. Goohle2ın Android işletim sistemini daha işlemsel kullanmak için tasarlanan bu arayüz Xiaomi kullanıcıları tarafından bir hayli beğeniliyor.

MIUI şu anda 2020’de piyasaya sürülen ve Android 11’i temel alan MIUI’nun 12. sürümü ile telefonlar üzerinde çalışmakta. MIUI 13 arayüzü ise Çin’li firmanın bir sonraki nesil arayüzü olarak sahne alacak.Xiaomi Android 12 Güncellemesi

Xiaomi Android 12 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

MIUI 12 ilk olarak Nisan 2020’de duyuruldu ve bu yeni nesil kullanıcı arayüzünü 2021’in başlarında MIUI 12.5 takip etti. Bu zaman diliminde, Android 12 tabanlı MIUI 13’ün 2022’nin başlarına kadar Xiaomi telefonlarına gelmesini beklemiyorduk.

PiunikaWeb tarafından hazırlanan bir rapora göre, aşağıdaki Xiaomi telefonlar 2022 öncesinde (Aralık 2021 ayı içerisnde) MIUI 13 güncellemesini alabilir:

Xiaomi Android 12 Güncellemesi Alacak Telefonların Listesi

Xiaomi Mi 10T Pro
Xiaomi Mi 10T
Xiaomi Mi 10T Lite
Xiaomi Mi Not 10 Lite
Xiaomi Mi 10 Gençlik 5G
Xiaomi Mi 10 Lite 5G
Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Xiaomi Mi 10 5G
Xiaomi Mi 10 Ultra
Xiaomi Mi Not 10
Xiaomi Mi Not 10 Pro
Xiaomi Mi CC9 Pro
Xiaomi Mi 9 Pro 5G
Xiaomi Mi 9Pro
Xiaomi Mi 9 Gezgini

Her ne kadar Xiaomi Android 12 Güncellemesi bekleyen kullanıcıların sayısı bir hayli fazla olsa da, bu güncelleme diğer Android tabanlı telefon kullanıcılarını da ilgilendiriyor. Bu telefon markalarından bir diğeri ise Samsung.

Android 12 Samsung telefonlara ne zaman geliyor?

Samsung, Android 12 tabanlı One UI 4’ün 15 Kasım’dan itibaren Galaxy S21 serisinde kullanıma sunulacağını duyurdu. Buna S21 , S21 Plus ve S21 Ultra modelleri de dahil.

Samsung’un Mobil İletişim Birimi’nde Genel Müdür Yardımcısı ve Yazılım Platformu Ekibi Başkanı Janghyun Yoon yaptığı açıklamada, “Herkesin mümkün olan en iyi mobil deneyimlere mümkün olan en kısa sürede erişmesini sağlamaya kararlıyız” diyor.

“One UI 4, Galaxy akıllı telefon kullanıcılarını en son özelleştirme ve gizlilik özellikleriyle donatarak bu sözü yerine getiriyor. Ama orada durmayacağız. Yakında diğer akıllı telefon ve tablet kullanıcıları da bu yazılım güncellemesinden yararlanabilecek ve tüm ekosistemimizde daha sorunsuz bir deneyim sunabilecek”.

Xiaomi Android 12 Güncellemesi bekleyen kullanıcılar ise bu konuda gelen haberler ile sabırsılzanmaya başladılar. Xiaomi forumları içerisinde konu hakkında birçok paylaşım yapan kullanıcıların MIUI 13’den beklentileri büyük.

İlgili Haberler

>> MIUI 13 güncellemesinin gelmesi beklenenden uzun sürebilir: İşte detaylar