En Yüksek Koronavirüs Ölüm Oranı Hangi Ülkede?

En Yüksek Koronavirüs Ölüm Oranı Hangi Ülkede?

Koronavirüsle mücadelede en iyi ülke
Google News Abone Ol

Oxford Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan çalışmalar ile birlikte, en yüksek koronavirüs ölüm oranı olan ülke ortaya çıkarıldı. Hadi gelin gelin konuyla alakalı tüm detaylara birlikte göz atalım.

Koronavirüs son zamanların en büyük kabuslarından birisi olmaya devam ediyor. 198 farklı ülkeden alınan veriler değerlendirildiğinde; ortaya yaklaşık olarak 1,1 milyon kişinin öldüğü çıkıyor. Ölü sayısının bu rakamlara ulaşmış olması, oldukça tedirgin edici. Hasta sayısında da kış mevsimi olmasından kaynaklı artışlar devam ediyor. En yüksek COVID-19 ölüm oranı değerlendirildiğinde, genellikle küçük nüfusa sahip olanların daha fazla ölüm oranı ile karşı karşıya olduğu ortaya çıktı.

En yüksek koronavirüs ölüm oranı küçük ülkelerde

Yapılan çalışmalar sonucunda; San Marino koronavirüsten ölenler açısından ilk sıraya kadar yükseldi. Bu durum, ülkedeki vaka sayıları ile açıklanmıyor. Nüfusun sadece 33 bin 800 kişiden oluşması en büyük etken. Her gün 1 ila 4 kişi arasında Marino vatandaşı bu hastalık nedeniyle ölüyor.

En Yüksek Koronavirüs Ölüm Oranı

En yüksek koronavirüs ölüm oranı, Güney Amerika ülkesi olan Peru ile devam ediyor. Bu ülkenin ölüm oranı ise 101,8 seviyesinde. En yüksek koronavirüs ölüm oranı sıralamasında Peru’yu da 88,7’lik oranıyla Belçika takip etti. Ülke nüfusunun az olması, ölüm oranlarının fazla görünmesine neden oluyor. Andorra ise Belçika’dan hemen sonra geliyor. Bu ülkenin skoru 76,3 olarak kayıtlara geçti.

Özellikle de Hindistan gibi ülkeler büyük dikkat çekmeyi başardı. Normal şartlarda bildiğiniz üzere Hindistan en çok vakanın görüldüğü 3. ülke konumunda. En yüksek ölüm oranı, her ne kadar Hindistan’da olması beklense bile yine de bu gerçekleşmedi. Hindistan listede 83. sırada.

Koronavirüs ölüm oranları her geçen gün artış gösteriyor ve bu durum vaka oranları ile doğru orantılı. Kış aylarının iyiden iyiye gelmesi ile birlikte durum biraz daha kritik halde seyrediyor. Yetkililer her ne kadar maske ve sosyal mesafe konusunda uyarsa bile yine de herkesin beklentisi aşının bulunması yönünde. Sizce bu salgın nereye doğru gidiyor. Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Wipelot sosyal mesafe izleme ve uyarı sistemi ile başarısına başarı kattı!

>> KoronavirüseYakalananlar Okula Devam Edebilecek: İşte Tüm Detaylar!


CEVAP VER