Ericsson İngiltere ve İrlanda Teknik Operasyonlar Lideri oldu


Ericsson’un İngiltere ve İrlanda Bölgesi Teknik Operasyonlar Liderliğine Serdar Sanön getirildi. 

Serdar Sanön, 1500’ü aşkın kişinin çalıştığı İngiltere ve İrlanda bölgesinde Teknik Operasyonlar Lideri olarak görev yapacak. Sanön, 16 yıl boyunca hizmet verdiği Ericsson Türkiye’de, en son TeliaSonera’nin Eurasia bölgesindeki operatörlerine yapılan Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcılığı yapıyordu. Serdar Sanön, daha önce  de, farklı dönemlerde Türkiye, İran, İsrail ve Filistin’deki teknik operasyonlarda sorumlu Başkan Yardimcısı olarak görev yaptı.

Ericcson_Serdar Sanon

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Yüksek Onur derecesiyle mezun olan Serdar Sanön, yüksek lisansını British Council bursu ile yine aynı dalda Manchaster Üniversitesi’nde tamamladı.

1995’te Turkcell’de Chief Network Operations Engineer olarak çalışma hayatına başlayan Sanön, 1998 yılı itibariyle Ericsson Türkiye’ye geçiş yaptı. Serdar Sanön, Ericsson kariyeri boyunca görev yaptığı ülkelerde mobil iletişim altyapılarının oluşturulmasına ilişkin birçok önemli projede hizmet verdi: 2002 İran depremi sonrası ilk 24 saat içinde GSM ağının başarılı bir biçimde yapılandırması görevi, 2004 yılında 3GSM Association tarafından yılın sosyal sorumluluk projesi olarak seçildi. Sanön, kariyeri boyunca Türkiye’de gerçekleştirdiği GSM projeleriyle öne çıkarken, yönettiğimi takım ve ofislerle birçok kez Ericsson Global tarafından ödüllendirildi.

Serdar Sanön, 1 Mayıs itibariyle Ericsson İngiltere ve İrlanda Bölgesi Teknik Operasyonlar Liderliği görevini üstlenerek, bu iki ülkenin tüm teknik operasyonel süreçlerini yönetecek.

IBM Ve Kadir Has Üniversitesi’nden Ortak Laboratuvar