Ethereum Milyarderleri Çöküş Yaşıyor: Vitalik Buterin Açıklama Yaptı

Ethereum fiyat hareketleri

Ethereum milyarderleri çöküş nedeniyle büyük bir gerileme yaşıyor. Piyasada son derece ilginç bir kargaşa var. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en değerli kripto para birimleri içerisinde yer alan Ethereum son zamanlarda zor vakitler geçiriyor. Piyasada yaşanan genel düşüş nedeniyle Ethereum adeta çöküş yaşadı. 2 bin doların üzerinde tutunamadı ve 1800 dolara kadar geriledi. Bu durum piyasada büyük bir kargaşaya neden oldu.

Ethereum kurucu ortağı olarak bilinen Vitalik Buterin Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Açıklamada 28 yaşındaki kurucu kendisinin artık milyarder olmadığını söyledi. Sahip olduğu kripto para birimleri çok sert bir şekilde çakıldı. Özellikle bazı kripto para birimlerinde yüzde 70 seviyelerinde düşüş görüldü.

Ethereum milyarderleri çöküş ile karşı karşıya

Ethereum en güçlü kripto para birimleri içerisinde yer alıyor. Ancak Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para birimlerinde yaşanan düşüş nedeniyle herkes üzgün. Kasım 2021 tarihinde 4 bin 864 dolar düzeyine kadar ulaşmayı başaran Ethereum ne yazık ki ayakta duramadı. Sonuç olarak milyarderler parasını kaybetti.

 Ethereum milyarderleri çöküş

Vitalik Buterin tarafından yapılan açıklamalarda Ethereum net varlığının 2 milyar dolar olduğu görülüyor. Ancak kendisi sahip olduğu kripto paraların toplam değerini 23 milyar dolar olarak açıklamıştı. Kripto para piyasasında yaşanan sert düşüş nedeniyle varlıklarının çok önemli bir bölümünü kaybetti.

Piyasada belirsizlik devam ediyor

Kripto para piyasalarında belirsizlik son hızıyla devam ediyor. Sadece Bitcoin ve Ethereum değil bütün dijital varlıklarda sert bir düşüş var. Ayrıca Ethereum kurucusu olan Vitalik Buterin, Elon Musk ve Jeff Bezos ile ilgili de konuştu. Onların açıklama tarzını beğendiğini belirtti.

Dijital varlık piyasasında endişe havası bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Ancak kimse nasıl bir değişimin yaşanacağını net olarak söyleyemiyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralarda İlginç Gelişmeler Yaşanıyor: Sert Hareketler

>> Kripto Paralar Psikolojik Bozukluğa Neden Oluyor: Uzmanlar Uyardı