En Fazla Ucuzlayan Telefonlar Bakın Hangileri Oldu: Üst Segmentte Hareketlilik

En fazla ucuzlayan telefonlar

En fazla ucuzlayan telefonlar ile bütçenizi korumanız mümkün. Özellikle son dönemlerde artan ekonomik problemler nedeniyle birçok kişi uygun fiyatlı çözümlere yöneldi.

Uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri her geçen yıl daha fazla talep görüyor. Ancak Türkiye’de ne yazık ki uygun fiyatlı cihaz bulmak sanıldığı kadar kolay değil. Dolar kurunun çok hızlı bir şekilde yükselmesi ve bazı büyük ölçekli ekonomik problemler nedeniyle akıllı telefon fiyatları giderek yükseliyor.

Tüm bunlara ek olarak gelişen teknoloji ile birlikte bazı donanımlara daha fazla para harcanıyor. Bu durum fiyatların artışına neden oluyor. Hatırlayacağınız üzere Xiaomi şirketinin başkanı bu konuda açıklama yapmıştı. Akıllı telefon donanımlarının pahalılaşması nedeniyle fiyatların arttığından bahsetmişti.

En fazla ucuzlayan telefonlar

Önemli ölçüde ucuzlayan akıllı telefon modellerine baktığımızda karşımıza ne yazık ki çok fazla seçenek çıkmıyor. Öncelikle iPhone 12 Pro Max ile ilgili biraz fiyat düşüklüğü olduğunu görüyoruz. 2022 yılının ilk başlarında 30 bin TL olan bu cihaz şimdilerde 26 bin TL seviyelerine kadar geriledi.

En fazla ucuzlayan telefonlar

Fiyatlara baktığımızda karşımıza Samsung Galaxy S21 Ultra modeli çıkıyor. Bu cihaz şimdilerde 18 bin TL üzerinden satışa sunuluyor. Ancak fiyatının az bile olsa düşüş gösterdiğini görüyoruz. Bu iki akıllı telefon modeli üst düzey segment içerisinde yer alıyor.

Akıllı telefonlarda gözler fiyatlarda

Huawei geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü Mate 40 Pro modeli ile gündeme oturmayı başarmıştı. 22 bin TL üzerinden satılan cihaz 2021 yılının sonunda 28 bin 600 TL seviyesindeydi. Böylece fiyatı az bile olsa düştüğünü görüyoruz. Ancak bu cihazın yine diğerleri gibi üst segment olduğunu unutmayın.

Fiyatlarında düşüş yaşanan bir diğer üst segment cihaz ise Xiaomi 11T Pro oldu. Bu akıllı telefon modeli ilk etapta 14 bin TL seviyelerindeydi. Şimdi ise 13 bin 500 TL düzeyine kadar düştü. Buna düşüş demek elbette pek doğru olmasa bile yine de şu zamanlarda tatmin edici diyebiliriz.

İlgili Haberler:

>> 2 Yaşındaki Çocuktan Annesine Telefonla Sipariş Sürprizi!

>> Microsoft ‘tan Heyecanlandıran Katlanabilir Ekranlı Telefon Projesi!