Ethereum ve Sandbox Tehlikeli Sularda Yüzüyor: Düşüş Gelecek Mi?

Metaverse kripto paralar

Ethereum ve Sandbox tehlikeli sularda yüzmeye devam ediyor. Bu iki kripto para birimi ne yazık ki tahminlerin daha ötesinde düşüş yaşayabilir. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen bütün ayrıntılara birlikte göz atalım.

Dijital varlıklar popülerliğini her geçen gün daha fazla artırmayı başarıyor. Bunda elbette Bitcoin büyük bir öneme sahip. Ancak tek etken o değil. Aynı zamanda diğer bazı büyük kripto para birimlerinde yine benzer yükselişlerin olduğu görülüyor. Mesela Ethereum bunda son derece iyi bir örnek.

Bir dönem 200 dolarlık seviyeye sahip olan Ethereum şimdilerde 4 bin 200 dolar düzeyine kadar yükseldi. Bu hızlı yükselişini ne yazık ki devam ettiremedi. Düşüş yaşadı ve 3766 dolarlık seviyelere geriledi. Ne yazık ki düşüşüne henüz devam ediyor. Kripto para analistleri onun bir miktar daha düşüş yaşama ihtimali olduğunu söylüyor.

Ethereum ve Sandbox tehlikeli pozisyonda

Altcoin lideri olan Ethereum aynı zamanda korku bölgesinde yer alıyor. Yatırımcılar bu bölgede yer aldığı için endişeli görünüyor. Bu nedenle çok yüksek bir yatırım almadığını söyleyebiliriz. Kısa bir süre içerisinde 3560 dolar desteğine kadar gerileyebilir.

Ethereum ve Sandbox

Sandbox ise bir diğer en önemli kripto para birimi olarak ön plana çıkıyor. Metaverse sektörünün adeta belkemiğini oluşturan bu platform SAND isimli bir kripto para birimine sahip. Yüzde 38,2 Fibonacci direncini geçmeyi başaran SAND şimdilerde gözünü çok daha yükseklere dikti. Eski rekoru olan 8 dolar seviyesine yükselmesi açıkçası pek kolay olmayacak.

Kripto paralarda genel düşüş yaşanabilir

Bugünlerde analistler boğa sezonu işareti veriyor. Fakat yaşanan düşüşler nedeniyle kripto para dünyasının gerileme ihtimali bulunuyor. Özellikle demirbaş dediğimiz dijital varlıklar eklenmeyen düşüşler ile karşılaşabilir.

ETH ve SAND için önümüzdeki haftalar son derece kritik. Eğer direnç noktasının altına düşerlerse bu defa daha derin bir gerileme süreci başlayabilir. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Ethereum Yeni Rekorlar Deneyebilir: Analistler Düşüş Geçici Diyor

>> Ethereum Direnç ve Destek Bölgeleri: Kripto Para Devi Alarm Veriyor