Ethereum vs Solana: Hangisi Yatırım Yapmak İçin Daha Sağlam

balinalar bu altcoinlerden

Ethereum vs Solana bugünlerin en fazla yapılan kıyaslamaları içerisinde yer alıyor. Peki hangi kripto para birimi yatırım yapmak için diğerlerine göre daha iyi görünüyor. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Kripto paralarda yatırımlar genellikle büyük dijital varlıklara yöneliyor. Mesela Ethereum bu konuda en fazla ön plana çıkan platformlar içerisinde yer alıyor. Elbette Bitcoin yine iyi miktarda yatırımcı çekse bile yine de altcoinler ciddi bir gelir sağlayabiliyor. Şu sıralar 30 bin dolar seviyelerini korumaya çalışan Bitcoin birçok kripto paranın düşmesine neden oldu.

Ethereum son dönemlerde birçok kripto para gibi yüzde 50 civarında düşüş gördü. Durum böyle olunca yatırımcılar daha temkinli yaklaşmaya başladı. Şimdi ise iki farklı kripto paraya yönelim olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan ilki Ethereum diğeri ise Solona oldu.

Ethereum vs Solana rekabeti iyice kızışıyor

Kripto para analistleri Ethereum ile ilgili 5 bin dolar tahminlerini yürütüyor. Bu kripto para biriminin eskisinden çok daha yüksek seviyelere geleceği tahmin ediliyor. Hatta Londra güncellemesi bunu en fazla destekleyecek detaylar arasında yer alıyor. Solana ise yine en hızlı yükselecek kripto para birimleri içerisinde kendisini belli etmeyi başarıyor.

Ethereum vs Solana

Solana ile ilgili bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle sosyal medya üzerinden baktığımızda bu kripto para birimine ciddi yönelim olduğunu görüyoruz. Solana reddit abonelerinin sayısının yılın başından bu yana ciddi bir artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Mayıs ayında düşüş trendine başlayan SOL coin, takipçi sayısında önemli bir yükseliş yakaladı.

Solana için güçlü alternatif yorumları yapılıyor

Solana grafiğine bakıldığında hacminin 65,95 milyon dolar seviyelerinde olduğu görülüyor. 20 Mayıs 2021 tarihinde 2.06 milyar dolar seviyesine kadar çıkmıştı. Ayrıca SOL coin GitHub üzerinden değerlendirildiğinde çok fazla güncelleme etkileşimi aldı. Yani bu kripto para birimi için fazlasıyla hareketli yorumu yapabiliriz.

Ethereum vs Solana kıyaslamasında SOL coin iyi bir alternatif olacak gibi görünüyor. Peki sizin favori kripto paranız hangisi?

Not: Burada yer alanlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Haberler:

>> Bu Altcoin Ağustos Ayında Sert Yükseliş Yakalayabilir: Beklenti Çok Yüksek

>> En Fazla Biriktirilen Kripto Para Bakın Hangisi Oldu: Tüm Paralar Buraya Akıyor