Ethereum Yıl Sonu Bu Rakamlara Çıkabilir: Boğa Koşusu Başlıyor Mu?

Ethereum yukarı doğru

Ethereum yıl sonu bu rakamlara kadar yükselme ihtimaline sahip. Bazı analistler Altcoin devi için son derece olumlu düşünüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Kripto para borsalarının tamamında listeli olan Ethereum büyük bir potansiyele sahip. Analistler tarafından yapılan açıklamalara göre 2021 yılı sonlarında beklenmeyen bir atak yapabilir. Tüm zamanların en yüksek seviyesi 4878 dolar olan bu kripto para birimi büyük potansiyele sahip.

Bitcoin kaynaklı düşüşler nedeniyle 3971 dolar seviyelerine kadar gerileyen Ethereum bir türlü istediği seviyelere ulaşamadı. Yatırım stratejisti Raoul Pal tarafından yapılan açıklamalarda bu kripto para devi için 11200 dolar hedef gösterildi. Yani mevcut seviyesinden 2,8 kat daha yukarıya çıkabilecek.

Ethereum yıl sonu bu rakamlara gelmek istiyor

Piyasalar genel olarak değerlendirildiğinde şimdilik ufak düşüşler olduğu görülüyor. Bu düşüşlerin ABD kaynaklı haberler nedeniyle geldiğini söyleyebiliriz. Ayrıca küresel çapta borsaların satış eğiliminde olduğu açık.

Ethereum yıl sonu

ADA, XRP, LINK ve ATOM gibi sayısız kripto para birimi ciddi bir düşüş yaşadı. Bu düşüşler nedeniyle olumsuz bir hava estiğini söyleyebiliriz. Her ne kadar ralli beklentisi devam etse bile yine de yüzde 343 seviyesindeki yükseliş pek olacak gibi değil. Ancak bu kripto para devi için yüzde 200 mümkün.

Ethereum aktif adres sayısını büyütmek zorunda

Altcoin devinin mutlaka aktif adres sayısını büyütmesi gerekiyor. Aksi halde Bitcoin karşısında yetersiz kalacak. Ayrıca hedeflediği 11 bin düzeyine ulaşması için diğer kripto paralarla birlikte yükselmesi şart. Mevcut Bitcoin düşüşü 51 bin dolara kadar devam ederse bu büyük bir risk oluşturacaktır.

Ethereum güncellemesi yine iyi bir yükseliş kazandırabilir. Ancak bu kripto para devinin güncellemesi 2022 yılının ortalarında gerçekleşecek. Yani en az 6 aylık bir süreç olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan bazı kurumsal markaların alım yapması gerekiyor. Peki sizce Ethereum hedeflediği seviyelere ulaşabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralarda Düşüş Durdurulamıyor: Boğaların Gözleri Yaşlı

>> Bir Kripto Para Tutkunu Çekilişle Uzaya Gidiyor! Yoksa sen mi gideceksin?