Kripto Paralarda Düşüş Durdurulamıyor: Boğaların Gözleri Yaşlı

100x potansiyelli 3 altcoin

Kripto paralarda düşüş ne yazık ki bir türlü durdurulamıyor. Özellikle son bir haftadır bu düşüş fazlasıyla sertleşti. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dijital varlıklar borsalarda çok hızlı bir şekilde işlem görüyor. Kimi zaman yüzde 80 seviyelerinde yükselişi tek bir günde görmek bile mümkün. Aynı şekilde düşüş konusunda da ciddi bir hız var. Mesela Metaverse projeleri ile ilgilenenlerin yakından tanıdığı Mana coin tek seferde 5 dolar düzeyine kadar geldi. Hemen ardından hızlıca 2,5 dolar seviyesine çekildi.

Bugünlerde yine benzer düşüşlerin olduğunu görüyoruz. Kripto para borsaları adeta kana bulandı. Joe Biden tarafından alınan vergi kararı ve yılbaşına iyice yaklaşmamız nedeniyle kripto para birimleri giderek düştü. Birçok ülkede bildiğiniz üzere yılbaşı tatili başlıyor. Bu nedenle piyasalar biraz durgun.

Kripto paralarda düşüş panik yarattı

Bitcoin şu sıralar 58750 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu geri çekilmeler ile birlikte 55 bin dolar seviyesine gelme ihtimali var. En büyük kripto para birimlerinden olan ADA coin ise geri çekilmeye başladı. Yaklaşık olarak yüzde 2 civarında bir düşüş olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto paralarda düşüş

Bu kadar sert düşen kripto paralar sadece onlar olmadı. Aynı zamanda OMG yine geriye çekilen kripto para birimleri içerisinde yer alıyor. Özellikle son dönemlerde hızlı bir yükseliş yakaladığını biliyoruz. Blockchain ağları içerisinde farklı bir yere sahip olan SOL coin şu sıralar 201 dolar civarında işlem görüyor. Düşüşler yüzde 7 seviyelerine kadar çıktı.

Boğa beklentisi sona mı eriyor

2021 yılının sonlarına doğru çok büyük bir boğa sezonu olacağı söyleniyordu. Bu beklenti yarattı ve piyasa ona göre hareketlendi. Şimdi ise geri çekilme yaşandığını görüyoruz. Tüm bu yaşanan gelişmeler boğa sezonunun bittiğini düşündürüyor.

Kripto para analistleri boğa sezonunun devam edeceği yönünde görüş birliğine sahip. Hatta bunun Şubat 2022 tarihine kadar devam edeceğini tahmin ediyorlar. Yine de siz yatırım yaparken mutlaka temkinli davranın.

İlgili Haberler:

>> Kripto Paralara Vergi Geliyor İddiası Borsayı Kana Buladı: Ethereum, Holo, Solana ve Doge

>> Bir Kripto Para Tutkunu Çekilişle Uzaya Gidiyor! Yoksa sen mi gideceksin?