Ethereum Yukarı Doğru Hareket Etmeye Başladı: Yatırımcılar Sevinçli

Ethereum yukarı doğru

Ethereum yukarı doğru hareketlerine başladı. Özellikle son dönemlerde en fazla umut veren dijital varlıklar içerisinde yer alıyor. Fakat analistlerin önemli bir uyarısı var.

Kripto para dünyası şu sıralar fazlasıyla hareketli. Altcoin devi başta olmak üzere bütün kripto para birimleri yükselme eğiliminde. 2000 dolar seviyelerini bile aşmayı başaran bu coin için analistler ikiye ayrıldı diyebiliriz. Bazıları bunun sadece yüzeysel bir yükseliş olduğunu düşünüyor.

Genel düşünceye baktığımızda Ethereum ile ilgili yorumlar oldukça olumlu. Bitcoin 32 bin dolar seviyelerine geldiği için tüm kripto para birimlerinde olumlu bir hava var. Analistler ise bu havanın kesinlikle aldatıcı olduğunu söylüyor. Özellikle küresel problemler bu yükselişi törpüleyebilir.

Ethereum yukarı doğru sıçrıyor

Altcoin devi olarak bilinen ETH büyük destekten hemen sonra sıçrama yakaladı. Açıkçası 1800 dolar seviyeleri en önemli destek olarak görülüyordu. Bu destek kırıldıktan hemen sonra yeni destek olan 1.700 dolar düzeyi geldi. Ethereum bunu da geçti ve hızlı bir yükseliş yakaladı.

Ethereum yukarı doğru

Ortaya çıkan yükselişler ile birlikte bu kripto para birimi 2200 dolar seviyelerine kadar ilerledi. Birçok kişi 2.700 dolar düzeyinin olası olduğunu düşünüyor. Genel görüşe baktığımızda ise küçük düşüşler ile birlikte yükselişin geleceği öngörülüyor.

2021 yılındaki yükseliş gerçekleşmeyecek

Kripto para analistleri tarafından yapılan yorumlara baktığımızda bazılarının fazlasıyla olumlu olduğunu görüyoruz. Ancak genel görüşler dikkate alındığında 2021 yılındaki yükselişin ortaya çıkmayacağı ifade ediliyor. Hem grafik hem de konjonktürel durumlar bunu destekliyor. ABD Merkez Bankası kararları ve yüksek enflasyon burada büyük bir etkiye sahip.

Ethereum fiyatının 1500 dolar aralığına düşme ihtimali olsa bile yine de bu küçük bir olasılık olarak ön plana çıkıyor. Önceki rekor olan 4000 dolar seviyelerinin aşılması ise şimdilik düşük bir ihtimal. Peki siz Ethereum hareketleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konu ile ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Ethereum 2022 Tahminleri Büyük Şaşkınlık Yarattı: Bu Seviyeler Gelebilir Mi?

>> Ethereum Milyarderleri Çöküş Yaşıyor: Vitalik Buterin Açıklama Yaptı