Samsung Galaxy Watch 5 Serisi Dönen Çerçeveye Veda Ediyor

Galaxy Watch 5

Samsung Galaxy Watch 5 serisinde, serinin önceki modellerinde görmeye alışık olduğumuz dönen çerçeve yapısı olmayacak. İşte hayranlarının sevdiği o tasarımın gelmemesinin nedeni.

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında piyasaya sürülen Galaxy Watch 4 modeli, yepyeni özellikler ile karşımıza çıkmıştı. Piyasada üst segment olarak satışa sunulan akıllı saat modellerinde kullanıcıların en çok aradığı özelliklerinden biri ise EKG olmuştu. Fakat Samsung Galaxy Watch 4 modeli her ne kadar EKG özelliği sunuyor olsa da, ülkemizde henüz kullanılamıyordu. En büyük rakibi olarak görülen Apple Watch Series 7 modelinde ise söz konusu EKG özelliğinin çalıştığını görmekteydik. Bu yüzden Samsung Galaxy Watch 4, sevenleri bir tık hayal kırıklığına uğramıştı.

Fakat yakında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Watch 5 modeli, çarpıcı bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda yeni seri ile tanıtılacak modeller ve teknik özellikleri hakkında bazı ayrıntılar ortaya çıkmıştı. Seriye ait tanıtılacak Pro modelinin daha yüksek pile vs sahip olacağı belliydi. Seri ile gelecek yeni modelin dönen çerçeve ile gelmeyeceği belli oldu. İşte detaylar.

Samsung Galaxy Watch 5 Serisi Dönen Çerçeveye Veda Ediyor

Galaxy Watch 5

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy Watch akıllı saat serisi ile dönen çerçeveli yapının klasikleştiğini söyleyebiliriz. Öyle ki, seri ile tanıtılan modellerin ‘Classic’ versiyonunda dönen çerçeveli tasarım geliyordu. Fakat ortaya çıkan detaylara göre, Samsung, akıllı saat serisinde dönen çerçeveli modeline veda ediyor. Samsung’un işlevsel çarkı, artık yeni modellerde karşımıza çıkmayacak. Söz konusu seri ile tanıtılan Watch 5 ve Watch 5 Pro olmak üzere iki modelde de, dönen çerçeve gelmeyecek.

Fakat serinin Pro modelin, ‘Classic’ modelini aratmayacağı düşünülüyor. Çünkü ortaya çıkan özellikler, hem ekran konusunda hem de tasarım konusunda, önceki modellerden daha iyi olacağı düşünülüyor. Fakat tasarımı hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor.

Söz konusu seri hakkında aktarılanlar henüz kısıtlı. Önümüzdeki günlerde, Türkiye’ye de geleceğine kesin gözüyle bakılan yeni modellerin, tanıtım tarihi ve teknik özellikleri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Snapchat Paylaşılan Hikayeler Özelliği Büyük Etkileşim Sağlayacak

>> iPhone Cihazların Kullanım Ömrü Belli Oldu: Sandığınızdan Daha Uzun