Exxen Abone Sayısı Şaşırttı! İlk üç günde kaç kişi abone oldu? Detaylar haberimizde…

Exxen fiyatına zam

1 Ocak 2021 tarihiyle yayın hayatına başlayan Türk dijital yayın platformu Exxen Abone sayısı ile şaşırttı. İlk üç günlük rakamlar Acun Ilıcalı tarafından açıklandı. 

Türk dijital yayın platformu Exxen Abone sayısı ilk üç günde 500 bini aştı. Acun Ilıcalı yaptığı açıklamada abone sayısı için kullanıcılara teşekkür etti. Exxen son birkaç aydır sosyal medya gündemini fazlasıyla meşgul ediyordu. Birçok kullanıcı 1 Ocak 20201 tarihini sabırsızlıkla beklediğini çok önceden yaptıkları yorumlarla beyan etmişti.

Gerek yapılan youtuber transferleri gerekse yeni yayın hayatına başlayan platform içerisindeki Türk şovları Exxen’in popülaritesini kat kat artırmış gösteriyor. Buna ek olarak sadece Exxen’e özel yayınlanan dizilerin bir bölümü yayın hayatına başlasa da gelecekte çok daha fazla dizinin platform içerisinde yer alacağı konuşuluyor.

Reklamlı aylık abonelik ücreti 9,90 TL olan Exxen’in reklamsız aylık abonelik ücreti ise 19,90 TL. Bu fiyatlar ile diğer yayın yapan dijital platformlar ile rekabete giren Exxen ilk üç günlük performansı ile iyi bir iş çıkarmış gibi gözüküyor. Acaba öylemi?

Niye bu soruyu sorduğumuzu düşünebilirsiniz. Şöyle açıklamaya çalışalım. Exxen dijital yayın platformu için ilk yedi gün ücretsiz deneme sürümü sunuluyor. Bu sayede kullanıcılar platform içerisine girerek yayınları izleyebiliyorlar. Eğer memnun kalırlarsa aboneliklerini devam ettiriyorlar. Memnun kalmazlar ise aboneliklerini kapatabiliyorlar. Acun Ilıcalı tarafından açıklanan 500 bin rakamını genel toplam abone sayısı olarak anlamlandırıyoruz. Buna göre: Hali hazırda Exxen reklamlı abonelik + Exxen reklamsız abonelik + Exxen yedi günlük ücretsiz deneme sürümü kullanan abonelerin toplamı 500 bin.

Exxen Abone Sayısı Bir Ay İçinde 1 Milyonu Geçebilir  

Yani bir anlamda ilk haftanın sonunda kaç kişinin ücretsiz abonelikten ücretli aboneliğe geçeceği bilinmiyor. Bu sebeple yakın süre içerisinde Exxen abone sayı 1 Milyonu geçecektir. Fakat bu tarz işlerde uzun süreli, aboneliklerin sayısına bakmak daha doğru olur görüşündeyiz. Exxen Abone Sayısı

Ayrıca Exxen’in üzerine düşen çok büyük bir görev var. Halkın takip edeceği ve benimseyeceği içerikleri oluşturmaya devam etmeliler. Çünkü dijital platformlar TVgibi değil. İstediğinizde elinizin altında ve her ne istiyorsanız onu izleyebiliyorsunuz. Bu sebeple tüketin TV’ye göre çok daha fazla içerik akışının da buna uygun yapılandırılması şart. Eğer Exxen içerik konusunda kullanıcılarını memnun ederse başarısı daim olur görüşündeyiz.

Tabii ki bir de Netflix gerçeği var. Netflix ne sayısı 2019 yılının sonlarında 1.5 milyon olarak telaffuz edilmişti. şimdilerde bu rakamın 2 milyonlara yaklaştığı görüşündeyim. Neden mi? Mart ayından bu yana pandemi süreci ile evlerdeyiz çünkü. Mart ayından bu yana dijital ne varsa tüketimi kat kat arttı.

Exxen yeni bir soluk ile girdiği dijital yayın platformu dünyasında çok başarılı olabilir buna karar verecek kişiler ise aboneler olacak. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

İlgili haberler

>> Exxen Uygulaması Burada: Tıkla İndir

>> Exxen Aylık Abonelik Fiyatları Açıklandı! İşte Exxen Hakkındaki Tüm Detaylar