Eylül ayında Dünya’da en çok satılan 5G telefon açıklandı!

Eylül ayında Dünya’da en çok satılan 5G telefon açıklandı!

en çok satılan 5g telefonlar .
Google News Abone Ol

Samsung ve Huawei’nin etkin olduğu 5G telefon pazarında, pazarın başını çeken markalardan en çok satan modeller açıklandı. İşte tüm detaylar.

5G ağların kurulmaya başlanması ile telefon üreticileri tarafından 5G destekli akıllı telefonlar üretilmeye başlandı. Samsung ve Huawei tarafından bir çok 5G destekli model üretilirken, bu modellere talep ise beklenilenden fazla oldu. Apple ise yalnızca iPhone 12 serisinde 5G desteğine sahip olarak bu yarışın gerisinde kaldı. Diğer dev markalar ise her bütçeye ayrı 5G telefon üreterek, tüketicileri yakalamayı başardı. Henüz ülkemizde 5G ağı olmasa da yakın zamanda 5G teknolojisine geçileceği ümit ediliyor.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra zirvede

Counterpoint Research kaynağına göre Eylül 2020’de en çok satılan 5G modellerin zirvesinde Samsung’un amiral gemisi modeli Galaxy Note 20 Ultra yer alıyor. 6,9 inçlik Dinamik AMOLED ekrana, 1440 x 3088 çözünürlüğe, 120 Hz. ekran yenileme hızına ve 108 MP ana kamera olmak üzere toplam dört adet kamera ile kullanıcılara sunulan Galaxy Note 20 Ultra, pazarın %5‘ine hakim olarak zirvede bulunuyor. Eylül ayında Dünya’da en çok tercih edilen Galaxy Note 20 Ultra’nın 900$‘a satışa çıktığını belirtelim

en çok satılan 5g telefonlar

Listenin ikinci sırasında ise Çinli dev Huawei’nin P40 Pro modeli bulunuyor. Pazarın %4,5‘ine hakim olan P40 Pro, eylül ayında kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ikinci telefon olmayı başardı. P40 Pro modeli 719$’a satışa çıkmıştı. Listenin üçüncü sırasında ise yine Huawei’nin bir modeli karşımıza çıkıyor. Huawei’nin Nova 7 modeli, pazarın %4,3’üne hakim olarak üçüncü sıraya adını yazdırmayı başarıyor. Listedeki üst sıralarda yerini alan en uygun modellerden biri olduğunu belirtelim. Huawei Nova 7, 629$ üzerinden satışa çıkmıştı.

Genel olarak listeyi incelediğimizde eylül ayında en çok satılan 10 modelde Samsung ve Huawei modellerinin öne çıktığını görüyoruz. Üç Huawei ve üç Samsung modeli bulunuyor. Listenin devamında ise Vivo, Oppo ve Honor markalarının yer aldığını görmekteyiz. Liste, Eylül ayına ait olduğu için Apple’ın iPhone modelleri gözükmüyor. Sonraki aylara ait satışlar ortaya çıktığında ise Apple’ın zirveyi hiçbir markaya bırakmayacağı düşünülüyor.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Z Fold 3 ekran altı kamera ile gelebilir

>> MediaTek MT6893 Snapdragon 865’ten daha hızlı


CEVAP VER