Katlanabilir Huawei Mate X2 TENAA’da görüldü

Katlanabilir Huawei Mate X2 TENAA’da görüldü

Google News Abone Ol

Huawei’in katlanabilir telefonu TENAA’da görüldü. Mate X2 modelinin yanı sıra 5G özelliğine sahip bir model de ortaya çıktı. İşte detaylar.

Katlanabilir telefonlara olan ilginin artmasıyla büyük markalar tarafından yeni tasarımlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Katlanabilir telefon modelleri, büyük ekran kullanmayı seven fakat aynı zamanda cebe sığan bir model isteyenler için birebir. Huawei, Şubat 2019’da piyasaya sürülen ilk katlanabilir telefonunu Mate X’in ardından Şubat 2020’de Mate Xs modeli ile kullanıcılarıyla buluştu. Şubat 2021 tarihinde tanıtılması beklenen Mat­e X2 modeli hakkında ise ilk ayrıntılar ortaya çıktı.

huawei mate x2

Huawei Mate X2 Kirin 9000’den güç alacak

Çin ajansı TENAA’da görülen yeni modelin özellikleri yüzeysel olarak paylaşılmış durumda. Paylaşılan bilgilerde, yeni modelin TET-AN00 / TET-AN10 model numarasına sahip olduğu görülüyor. Teknik özelliklerini inceleyecek olursak, yeni modelin Kirin 9000 yonga setini kullanması bekleniyor. İddialara göre Mate X2 modeli, 8 inçlik bir ekrana sahip olacak. Ve serinin diğer modellerinden farklı olarak içe katlanabilir bir yapıya sahip olacak. Sızdırılan bilgilere göre 66W hızlı şarjı destekleyecek.

TENAA’da Huawei’nin Mate X2 modelinden farklı olarak 5G desteğine sahip bir cihaz daha görüldü. CDL-AN50 model numarasına sahip yeni cihaz hakkında henüz detaylı bilgilere sahip değiliz. Fakat tahminlere göre giriş-orta seviye için tasarlanmış bir modelden bahsediliyor olabilir. Sızdırılan belgelere göre, CDL-AN50 adına sahip yeni Huawei modeli 6,5 inçlik bir ekrana sahip. Ayrıca 5G destekleyecek ve 3.900 mAh kapasitesinde bir bataryaya sahip olacak. Bu bataryayı ise 40W hızlı şarj desteği ile dolduracak. 162,3 x 75,0 x 8,6 mm boyutlarında sahip olan yeni model hakkında paylaşılanlar ne yazık ki bu kadar. İlerleyen günlerde, fazla bir şey sızdırılmayan yeni Huawei modeli hakkında bilgiler ortaya çıkacaktır.

Huawei Mate X2 modelinin ne zaman piyasaya sürüleceğine dair net bir bilgi yok. Fakat serinin önceki modellerinin, her yılın şubat ayında piyasaya sürüldüğünü düşünürsek, Mate X2 modelinin de Şubat 2021’de tüketicilerle buluşabileceğini söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> HUAWEI WiFi AX3 Router WiFi 6+ gücünü evlere getiriyor

>> Huawei Honor’u Sattı: Honor Sahipleri Bundan Nasıl Etkilenecek


CEVAP VER