Facebook, Clubhouse benzeri bir uygulama geliştiriyor

Facebook Clubhouse benzeri
Google News Abone Ol

Facebook, son zamanlarda sıkça konuşulan Clubhouse uygulamasının benzerini üretmek için çalışmalara başladığını açıkladı. İşte detaylar.

Son zamanlarda, gerek sosyal medyada gerek ise arkadaş ortamında Clubhouse uygulamasını sıkça duyuyoruz. Peki nedir bu Clubhouse? Clubhouse, geleceğin sosyal medya uygulaması olarak görülüyor. Odalarda sesli sohbetlerin mevcut olduğu uygulamayı yalnızca sınırlı kişiler kullanıyor. Bunun en büyük sebebi ise, kullanıcılar yalnızca davetiye alarak uygulamaya girebiliyor. Bu yüzden, ilk olarak çoğunlukla ünlülerin ve davetiye alan insanların kullanmakta olduğu bir uygulama diyebiliriz. Gelecekte en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olacağı düşünülen uygulamaya rakip geliyor. İddialara göre Facebook, Clubhouse benzeri bir uygulama üzerinde çalışacak. İşte ayrıntılar.

Facebook, Clubhouse benzeri sesli sohbet uygulaması üzerinde çalışıyor

Facebook’un geliştirmekte olduğu uygulama, tıpkı Clubhouse gibi çalışacak. Sesli sohbet amaçlı odaların oluşturulacağı uygulamada, konferans şeklinde iletişim gerçekleştirilebilece­k. İddialara göre Facebook yönetimi Clubhouse uygulamasından çok etkilenmi­ş. Hatta Clubhouse benzeri uygulama fikrini, çalışanlarına hemen geliştirmeleri konusunda emir verdiği de bildiriliyor.

Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Clubhouse uygulaması üzerinde, teknoloji uzmanları ile birlikte röportaj yapmıştı. Yapılan bu röportajın ardından Clubhouse uygulaması patladı diyebiliriz. Yoğun ilgi gören uygulama, bir anda en çok konuşulan sosyal medya uygulaması oldu.

Facebook Clubhouse benzeri

Yoğun ilgiyi gören Facebook boş durmadı ve Clubhouse benzeri bir uygulama yapmak için hazırlıklara başladı. Söz konusu yeni uygulamanın henüz ismi dahi bilinmiyor. Fakat yalnızca sesli sohbetin gerçekleştirilebildiği bir uygulamanın çok iyi bir fikir olduğunu belirtelim. Bu yüzden yalnızca Facebook’tan değil, çoğu firmadan benzer uygulamalar görebiliriz.

Clubhouse uygulaması şu an için yalnızca IOS cihazlarda kullanılıyor. Fakat cihazınızın IOS olması da yetmez, en az IOS 13.0 sürümüne sahip olmanız gerekir.

Sosyal medyaya yeni bir soluk getiriliyor. Sesli sohbet ile iletişimin mümkün olduğu Clubhouse’dan sonra Facebook’ta benzer bir uygulama için çalışıyor. Muhtemelen yakın zamanda bu uygulama da akıllı telefonlar için sunulacaktır. Fakat katılımın sağlanması için davetiye mi gerekecek henüz bilinmiyor. Daha fazla haber için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> Clubhouse Nedir? Clubhouse’a Nasıl Üye Olunur?

>> Elon Musk Aptal Olduğunu Söyledi: İşte Nedeni!


CEVAP VER