Facebook Hesabı Ele Geçirme Yöntemleri!

Facebook Hesabı Geri Alma

Facebook hesabı ele geçirme yöntemleri yazımızda sizler için, kendi hesabınız çalındığı takdirde, geri alma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Sosyal medya hesaplarımız her ne kadar güvenli gibi görünse de bazen sorun çıkartabiliyor. Akıllı telefonlarımızdan, tabletlerimizden, veya bilgisayarlarımızdan sosyal medyayı oldukça yoğun kullanıyoruz. Fakat teknolojik cihazların olduğu yerde güvenlik sorunları da beraberinde geliyor. Bazen teknolojik cihazlarımıza virüs girebiliyor. Bunun sonucunda kişisel verilerimize erişilebilme ihtimali oldukça yüksek. Tabii ki sosyal medya hesaplarının, çalınmayı önlemek için bir çok yöntemi bulunuyor. Cep telefonuna gelen SMS kodu ve iki faktörlü kimlik uygulaması gibi bir çok önlem, sosyal medya hesaplarımızın çalınmasını engelliyor. Fakat bazı durumlarda söz konusu önlemlerin işe yaramadığını, kişisel sosyal medya hesaplarımızın çalınabildiği de oluyor.

Bu haberimizde sizlere, bizzat kendimize ait, çalınan bir sosyal medya hesabını nasıl geri alabileceğini aktaracağız. Bu yöntemlerin kesin çözüm olmadığını belirtelim. Fakat hesap size aitse, eninden sonunda hesabınızı geri alacaksınız, emin olun. İşte kendinize ait bir Facebook hesabınızı geri alabilmeniz için yapmanız gerekenler!

Facebook Hesabı Ele Geçirme Yöntemleri!

  • Facebook Hesabı Ele Geçirmek İçin Programlar Kullanmak!

Bazı araştırmalar sonucunda bulabileceğiniz bu programlar, hesabınızı geri almanız konusunda yardımcı oluyor. Programların çalışma prensibi ise şöyle; şifreniz ile ilgili bütün kombinasyonları sizin yerinize program deniyor. Yani, sizin aylarca yapacağınız bir işlemi, program saatler içerisinde gerçekleştiriyor. Fakat bu yöntemin çok uzun da sürebileceğini, veri kırmanın kesin olmadığını da hatırlatalım.

  • Facebook İle İletişime Geçmek!

Bildiğiniz üzere Facebook hesabı ele geçirme yöntemleri arasında, hesabınıza kayıtlı olan e-posta ve cep telefonu numarasına gelen kod ile, hesabınızı geri alabiliyorsunuz. Fakat bazı durumlarda hackerlar tarafından ele geçirildiğinde, hesabınızın e-potası ve telefon numarası değiştirilmiş olabiliyor. Veya e-posta ve telefon numaranıza artık erişiminiz bulunmuyor olabilir.

Bu gibi durumlarda yapacağınız en mantıklı şey, Facebook ile iletişime geçmek olacaktır. Gerekli doğrulamaları yaptığınız takdirde, Facebook yetkilileri, hesabınızı sizin yerinize geri alacaktır.

Buradaki bağlantıda bulunan Instagram yardım merkezi üzerinden gerekli işaretlemeleri yaparak, Facebook yetkililerine ulaşabilirsiniz.

  • Beyaz şapkalı hackerlardan yardım almak

Tabii ki iyi niyetli hacker bulmak zor. Fakat beyaz şapkalı hackerlar, iyi niyetli hackerlardır ve hesabınızı geri almanız için ellerinden geleni yaparlar.

Bunun yanı sıra, bu tür hizmetleri veren kurumsal güvenlik şirketlerine de danışabilirsiniz.

İlgili Haberler

>> Oppo Kendi Üretimi Yonga Seti İle Piyasaya Meydan Okuyacak!