Facebook ile Donald Trump Beyaz Saray’da yemek yiyecek

Donald Trump

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ile Donald Trump Beyaz Saray’da yemek yiyecek. Peki, bu masada neler konuşulacak?

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlede milletvekillerinin önünde Facebook’un yeni kripto para birimi hakkında Capitol Hill’de konuşma gerçekleştirmişti. İşleri daha da büyüten Facebook’un şimdi de Beyaz Saray’a gideceği açıklandı.

NBC News’e konuşan Facebook yönetim kurulu üyesi Peter Theil; Beyaz Saray’da kendisinin ve Mark Zuckerberg’in Donald Trump ile bir akşam yemeği yiyeceğini açıkladı.

Donald Trump
(Photo by Sha Hanting/China News Service/VCG via Getty Images)

Facebook sözcüsü; “Bu durum büyük bir ABD şirketinin CEO’su için gayet normal. Mark Zuckerber’in Beyaz Saray’da Başkan ve First Lady ile akşam yemeği için davet almasında bir sorun yok.” açıklamasında bulundu.

BMW elektrikli araç pili için miyarlarca dolar harcıyor!

Apple ile de geçtiğimiz aylarda masaya oturan Başkan Trump, Tim Cook ile neleri görüştüğünü üstü kapalı bir şekilde açıklamıştı. Ancak işin içine Facebook girince herkes tedirgin olmuş durumda.

3 Kasım 2020 tarihinde düzenlenecek olan Amerika Birleşik Devletleri Seçimleri’nde Facebook’un duruşu çok merak ediliyor. Geçtiğimiz seçimlere dolaylı yoldan manipüle eden Facebook’un, 2020’de nasıl bir tutum sağlayacağı merak ediliyor.

Aktarılan bilgilere göre; Facebook’un Beyaz Saray’daki bu buluşmada kripto para birimi üzerinde duracağı söyleniyor. Kripto para birimini yasallaştırıp büyütmek isteyecek olan Facebook, ABD hükümetinin de desteğini alarak dünyada dolar gibi hükümdar olmayı deneyecek gibi görünüyor.