Facebook Komplo Teorileri Bitmek Tükenmek Bilmiyor

Facebook Komplo Teorileri Bitmek Tükenmek Bilmiyor

Facebook komplo teorileri
Google News Abone Ol

Sosyal medya platformları içerisinde önemli bir yere sahip olan Facebook, komplo teorileri ile boğuşuyor. Özellikle son dönemlerde ortaya çıkan bazı gelişmeler buna yol açıyor.

Sosyal medya platformları içerisinde Facebook önemli bir yere sahip. Dünya genelinde en fazla tercih edilen sosyal medya uygulaması olması ona ayrı bir değer katıyor. Fakat bu kadar büyük bir platform olması aynı zamanda komplo teorisyenlerinin de ilgisini çekiyor.

Facebook tarafından defalarca bu tür komplo teorileri inkar edildi. Hatta durum öyle bir noktaya geldi ki şirket artık konuyla alakalı açıklama bile yapmıyor. Komplo teorisyenlerini az çok tanıyorsunuz. Onlar neredeyse her konuda komplo teorileri üretebiliyor. Bu durum her ne kadar büyük bir problem gibi görülmese dahi insanlarda önemli ölçüde etki yaratabiliyor.

Facebook komplo teorileri bu defa yeni sözleşmeye odaklandı

Komplo teorisyenleri tarafından ortaya atılan yeni iddia, Facebook kuralları ile ilgili. Onlara göre bu uygulama yeni kurallarla birlikte insanları daha fazla ele geçirecek. Yeni Facebook kuralı başlığı ile yayınlanan bir yazı, her yerde dolaşıyor. Yazıyı incelediğinizde karşımıza çok fazla mantık hatası çıkıyor. Sadece bu bile komplo teorisyenleri tarafından yazıldığını göstermeye yetiyor.

Facebook komplo teorileriYazıyı daha da ayrıntılı incelerseniz imla ve yazım hatalarının olduğunu da görebilirsiniz. Platformun hüküm ve koşullar sözleşmesi zaten açık bir şekilde iletiliyor. Sadece WhatsApp değil aynı zamanda Facebook ve Instagram da verilerimizi kullanıyor. Bunun büyük bir sır olmadığını söyleyebiliriz. Fakat Facebook komplo teorileri yeni bir dönemin başladığını söyleyerek büyük konuşuyor.

Sosyal medya ve hükümetler işbirliği yapacak

Sosyal medya platformları ile hükümetlerin ortak bir şekilde çalışacağı bu komplo teorisi tarafından ortaya atılıyor. Twitter, Facebook ve WhatsApp gibi platformlar üzerinden yapılan konuşmaların kayıt altına alınacağı ifade ediliyor. Yeni iletişim kuralları ile paylaşılan yazıda hepimizin tehlikede olduğu ifade ediliyor.

Profilinizde iznim yoktur başlıklı bir yazının yer alması gerektiği bu komplo teorisyenleri tarafından söyleniyor. Hatta paylaşmanız gereken yazı yine onlar tarafından yazılmış durumda. Fakat yasalar açısından düşünüldüğünde, iznim yoktur gibi bir paylaşım yapmak size yasal bir güvence sağlamaz.

Peki siz bu “Facebook komplo teorileri” ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Facebook WhatsApp Mesajlarınızı Okuyabilecek Mi? İşte Yanıtı!

>> Apple En Tehlikeli Şirket İlan Edildi: Nedenine Çok Şaşıracaksınız!


CEVAP VER