Apple En Tehlikeli Şirket İlan Edildi: Nedenine Çok Şaşıracaksınız!

Apple En Tehlikeli Şirket İlan Edildi: Nedenine Çok Şaşıracaksınız!

Google News Abone Ol

Hiç beklenmeyen bir şekilde Apple en tehlikeli şirket ilan edildi. Peki neden durduk yere bu marka ile ilgili böyle iddialar ortaya atıldı.

WhatsApp ile ilgili ortaya çıkan bazı iddialar birçok kişinin Telegram platformuna geçmesine neden oldu. Güvenilirlik bakımından bu anlık mesajlaşma uygulaması popüler olmaya başladı. Fakat ortada önemli bir problem vardı. Ya bu platformda tekel olmaya başlarsa sorusu akıllara kazındı.

Telegram kurucusu Pavel Durov, işte tam da bu kaygıları yeniden bizlere sundu. Onun yaptığı açıklamaya göre tekel olan şirketler pek güvenilir değil. Hatta tuhaf bir şekilde Pavel Durov işi bir adım daha öteye götürdü. Açık kaynak kodlu olması nedeniyle Android, iOS işletim sistemine göre çok daha güvenli dedi.

Telegram kurucusu tarafından Apple en tehlikeli şirket ilan edildi

Telegram platformunu kuran kişi olarak ünlenen Pavel Durov, hiç beklenmeyen açıklamalar yaptı. Apple gibi şirketlerin tekel olmaya başladığını ve bu nedenle iOS işletim sisteminin son derece son derece tehlikeli olduğunu iddia etti.

Apple en tehlikeli şirket

Tekelcilik soruşturmaları şu anda Avrupa ve Amerika gibi ülkelerde yürütülüyor. Özellikle Avrupa bu konuda oldukça katı. Facebook ve Google defalarca tekel olma davaları ile karşı karşıya kaldı. Yine de ikilinin bu konuda sadece birkaç tazminat davası ile kurtulduğu görülüyor. Pavel Durov Apple en tehlikeli şirket dedi ve onların bu tür tekelleşme hamlelerinden tazminat cezaları ile kurtulmalarının doğru olmadığını söyledi.

Android işletim sistemi şu anda Google tarafından işletiliyor. Yani Pavel Durov Android için güvenilir derken Google için güvensiz demesi biraz ilginç olabilir. Ancak Android tüm geliştiricilere açık bir kaynak koduna sahip. Onun anlatmaya çalıştığı Android platformunun daha topluma açık olması.

Telegram kurucusu, “Apple en tehlikeli şirket” derken haklı mıdır bilinmez ancak bu tartışmaların çok daha fazla uzayacağı kesin. Peki sizce gerçekten de Apple tehlikeli bir marka mı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Esnek Ekranlı iPhone Yakın Gelecekte Görünecek mi? Bakın Apple neler planlıyor…

>> Tim Cook ‘un Maaşı Dudak Uçuklatıyor. Yılbaşı İkramiyesi de neymiş, kalbiniz varsa bu haberi okumayın!


CEVAP VER