Bitcoin Şifresini Unuttu Büyük Bir Servet Kaybetti!

Bitcoin sert düşüşle

Yıllar önce yatırım yapan bir adam Bitcoin şifresini unuttu ve büyük bir servet kaybetti. Hadi gelin bu son derece talihsiz olayın detaylarına birlikte bakalım.

Kripto paralar son dönemlerde tahmin edilenden çok daha fazla değer kazandı. Hiç kimse onların bu kadar fazla yükseleceğini öngöremedi. Bazıları ise tam aksine kripto parası olmasına rağmen bunu uzun bir süre kullanamadı. Stefan Thomas ismindeki bir adam kripto paralarını dijital şifre ile korurken başına talihsiz bir olay geldi.

220 milyon değerinde Bitcoininiz olsaydı muhtemelen bunu şu an hemen kullanmak isterdiniz. Bitcoin kripto para biriminde meydana gelen yüzde 400’lük artış kazancınızda ciddi miktarda etkili olurdu. Fakat büyük bir ihtimalle hiçbiriniz böylesine bir paraya sahip olup, onu sakladığınız kasanın şifresini unutmazdınız.

Sadece 2 hakkı kalan adam Bitcoin şifresini unuttu

IronKey isimli bir dijital kasa, bu adam için son derece büyük sorunlar yarattı. Yıllar önce Bitcoinlerinin şifresini bir kağıda yazmıştı ve bu dijital kasaya koymuştu. Şimdi ise bu kasanın şifresini unuttu ve bir türlü hatırlayamıyor.

Bitcoin şifresini unuttu

Talihsiz adam için sadece 10 hak bulunuyordu. Şifreyi doğru tahmin etmesi için verilen 10 haktan 8 tanesini kullandı. Bütün formülasyonları denediğini söyleyen genç adam, ne yazık ki bir türlü başarılı olamadı. Sonuç olarak Bitcoin şifresini unuttu ve şu anda sadece 2 hak ile idare ediyor. Önünde muhtemelen 2 farklı seçenek olacak.

Bu genç adam ya IronKey isimli şirketle belirli bir miktarda anlaşacak ve erişim sağlayacak ya da kalan 2 hakkını kullanacak. Ancak 8 hakkını yanlış kullandığı düşünüldüğünde bu 2 tanesinde başarılı olma ihtimali biraz düşük. Yine de doğru tahmin etme ihtimali elbette bulunuyor.

Thomas yaptığı açıklamada, “Yatağa uzanıp düşünürdüm, sonra yeni bir stratejiyle bilgisayara giderdim, işe yaramazdı ve yine çaresiz kalırdım.” ifadelerine yer verdi. Her ne kadar şu anda onun 220 milyon doları olsa bile yine de “Bitcoin şifresini unuttu” ve bir türlü şifreye ulaşamıyor. Peki siz olsaydınız böyle bir durumda ne yapardınız? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Türkiye Bitcoin Borsası Neden Sürekli Çöküyor? İşte Uzmanlardan Yanıtlar

>> Elon Musk Son Gelişmeler: Dünyanın En Zengini Oldu, WhatsApp’ın Yerine Geçecek Uygulamayı Açıkladı…


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here