Facebook Yayın İçi Reklamları Türkiye’de Başlatıyor

Apple iPhone cihazlarda reklam

Facebook, bugün yaptığı bir açıklamayla yayın içi reklamları Türkiye’de hayata geçirdiğini duyurdu. İşte detaylar.

Facebook, bugün yaptığı bir açıklamayla yayın için reklamları Türkiye’de hayata geçirdiğini duyurdu. Yeni özellik ile birlikte bundan böyle Türkiye’deki video içeriği üreticileri ve yayıncıları Facebook’ta yer alan video içerikleri öncesinde, sırasında veya sonrasında kısa reklamlar ekleyerek para kazanabilecek.

Facebook, Yayın İçi Reklamları nasıl çalışacak?

Sayfası yayın içi reklamları kullanmaya uygun olan video içeriği üreticileri ve yayıncıları, bu reklamları İçerik Stüdyosu‘ndan yöneterek belirli videolara yerleştirilebilecek veya Facebook sayfalarındaki tüm videolar için etkinleştirebilecek.

Özellikle pandemi döneminde birçok insanın Facebook platformlarındaki video içerikler aracılığıyla bağlantı kurabildiğini ve topluluk hissini yaşayabildiğini dile getiren Facebook Medya Ortaklıkları Yöneticisi Eren Sağır, şöyle konuştu: “Video, Facebook’taki en popüler içeriklerin başında geliyor. Türkiye’deki profesyonel yayıncıların, dizileriyle dünyada.ün kazanmış yapımcıların, habercilerin, spor kulüplerinin, içerik üreticilerinin ve milyonlarca kullanıcımızın da en ilgi çekici videolarını paylaşmak için Facebook’a geldiğini görüyoruz. Bu durum bize video gelir dağılımı programımızı Türkiye’ye de getirmemiz için ilham verdi. Facebook videolarının, Türkiye’deki.tüm video içerik üreticileri için yeni bir gelir elde etme fırsatı yaratacak olmasından ötürü çok heyecanlıyız.”

yayın için reklamları

Yayın içi reklamlara uygunluk kriterleri ve İçerik Stüdyosu’nu kullanmaya başlama ile ilgili daha fazla.ayrıntılı bilgi için Facebook Yayın İçi Reklamlar Hakkında sayfasını ziyaret edebilirsiniz

İlgili Haberler

>> Facebook Karanlık Mod Nasıl açılır?

>> Facebook Çalışanlarının Aldığı Maaşlar Ortaya Çıktı: Rakamlar Dudak Uçuklatıyor!