FIFA 21 Sonunda EA Play ve Xbox Game Pass Kullanıcılarına Geliyor

FIFA 21 abonelik platformlarına gelince FUT oynayanların sayısının patlaması bekleniyor

Electronic Arts’ın klasikler arasındaki futbol oyunu FIFA 21 sonunda abonelik platformlarına geliyor. Böylece EA Play ve Xbox Game Pass Ultimate aboneliği olanlar en güncel sezona terfi edecek. 

EA’nin uzun süredir devam eden futbol serisinin en son üyesi olan FIFA 21 abonelik sistemlerine geliyor. Sonuçta EA Play ve Game Pass sahipleri bu oyuna erişme şansına sahip olacak. EA Play üyeleri ayrıca  birçok ekstranın da sahibi olacak. Bunlar, oyun içi mücadeleler ve ödüller, FIFA Ultimate Team formaları, Volta Futbol malzemeleri ve her FUT sezonunun başında sezonluk XP takviyesi gibi önemli eklentiler. Bununla birlikte Volta için Trent Alexander-Arnold, Liverpool forması ile 3,500 coin kazanma şansına da sahipler.

Bu EA Play üyeleri için oldukça büyük bir ilerleme. Bildiğiniz gibi FIFA, Pro Evolution Soccer ile birlikte en popüler futbol oyunu. Her ay abonelikler için ücret ödeyen kullanıcılara bu eklenti büyük bir heyecan vermiş olmalı. Ayrıca bu gelişmenin EA için de oldukça önemli bir hamle olduğunu söylemeliyiz. Electronic Arts’ın güncel mali raporunda Ultimate Team ve Apex Legends’ın payları oldukça dikkat çekiciydi.

FIFA 21 devasa indirim kampanyası

FIFA 21 abonelik platformlarına gelince FUT oynayanların sayısının patlaması bekleniyor

Temel oyunu ücretsiz yapmak, Electronic Arts için de büyük bir mücadele olacak. Bunun sebebi yeni eklenen oyuncuların sunucular üzerinde yapacağı potansiyel baskı. Ne var ki FUT için ekstra yapılan satışlarla birlikte tatlı bir mücadele halini alacağı kesin. Ortaya çıkan planlara bakarsak Electronic Arts FUT oyuncusu sayısını artırmak istiyor. Hatta firmanın niyetinin gizliden gizliye oyuncuları yönlendirmek olduğu şeklinde raporlar da ortaya çıktı. Ne var ki zaten oyun içinde karşımıza çıkan şeyler bunun gizli bir sır olmadığını zaten gösteriyor.

EA Play, Mart ayında PC için Game Pass’e ek bir ücret gerektirmeyecek şekilde dahil oldu. Eğer bir oyuna sahip olup olmamayı çok önemsemiyorsanız iyi bir fırsat. Bildiğiniz üzere EA Play çok sayıda önemli Electronic Arts oyununu içinde bulunduran bir platform. Ayrıca, Game Pass de yüzden fazla oyunu makul bir ücret karşılığında oynamanıza sunarak size geniş bir seçki sağlıyor.

Diğer haberler:

>> PUBG Lite Hizmeti Sona Eriyor: Kesin Bitiş Tarihi Belli Oldu

>> Kompaktların kralı Zenfone 8 mini, yeni detaylar ile karşımızda