Final Fantasy VII Remake, yeni bir bölüm ile PS5’e geliyor

Final Fantasy VII Remake, PS5 için geleceği State of Play etkinliğinde bir video ile duyurdu. Ayrıca oyun yapılan iyileştirmelerin yanında yeni bir bölüm ve bir karakter de içerecek. İşte detaylar.

Geçtiğimiz sene Final Fantasy VII Remake’in, PlayStation 4 için piyasaya çıkmıştı. Oyunun geliştiricisi Square Enix, oyunun PlayStation 5 daha iyi bir versiyonunu dün tanıttı. Final Fantasy VII Remake Intergrade olarak isimlendirilen sürüm ile artık oyun daha iyi bir durumda. PlayStation 5’in sunduğu yüksek hızlı yükleme, 4K çözünürlük ve daha iyi performans sahip olacak.

Final Fantasy VII Remake Intergrade daha iyi olacak

Oyunun geliştiricisi Square Enix’in yaptığı açıklamalara göre oyun, PS4 sürümüne göre bazı yeni içeriklere sahip olacak. Final Fantasy VII Remake Intergrade, önceki sürümüne göre yeni bir karakter ve yeni bir bölüm bulunduracak. Yeni karakterin isminin Yuffie olduğunu açıklayan geliştirici, ayrıca bu karakterin her zaman kullanılabileceğini ifade etti.

Final Fantasy VII Remake Intergrade

Yayınlanan videoda da görüldüğü üzere oyunda yapılan iyileştirmeler göze çarpıyor. Ayrıca oyun içinde gösterilen yeni karakter Yuffie de izlenenler tarafından büyük ilgi gördü. Oyunun PS4 versiyonu farklı olarak 60 FPS ve 4K özelliği bulundurması yeni nesil konsol sahiplerinin faydalanacağı diğer özelikler.

Ayrıca PS4 sahiplerini mutlu edecek haberlerde paylaşıldı. Square Enix, yaptığı açıklamada PS4 sahiplerinin eğer oyuna sahipse Final Fantasy VII Remake’in yenisine sahip olmak için herhangi bir ödeme yapmayacağını ifade etti. Ancak yeni karakter Yuffie’i kullanmak isterseniz bir ödeme yapmak zorundasınız. Square Enix, şimdilik bu ek paketinin fiyatının ne kadar olacağını açıklamadı.

Oyunun Türkiye ön sipariş fiyatı 569 TL ayrıca Digital Deluxe Edition fiyatı ise 709 TL olacak. Square Enix, yaptığı açıklamaya göre oyun PS 5 sahipleri için 10 Haziran’da satışa sunulacak.

Playstation 5 için gelecek olan Final Fantasy VII Remake’in yeni sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz. Ayrıca dün yapılan State of Play etkinliği sizce yeterince etkili oldu mu? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler

>>Sony, 2021 yılının ‘State of Play’ etkinliğinin tarihinin açıkladı