Redmi yeni dizüstü bilgisayarlar ortaya çıktı: İş dünyası sallanacak

Redmi yeni dizüstü bilgisayarlar

Redmi yeni dizüstü bilgisayarlar ile birlikte dikkat çekmeye başlıyor.Bu cihazların özellikleri neler olacak? Sizler için hepsine ayrıntılı bir şekilde baktık. İşte merak edilen tüm detaylar.

Dünyanın en büyük akıllı cihaz üreticilerinden bir tanesi olan Xiaomi, Redmi dizüstü bilgisayarlar ile ortalığı sallıyor. Birçok yeni özellik ile birlikte cihazın fiyatı da dikkat çekti. Bu modellerde firmanın daha çok iş odaklı kullanım sunması bekleniyordu. Neredeyse bütün şirketlerin evden çalışma sistemine geçmesi burada son derece önemliydi.

Büyük şirketler genellikle mevcut duruma göre şekillenir. Mesela son dönemlerde evden çalışmanın daha çok rağbet görmesi insanları buraya doğru yönlendirdi. Böylece büyük şirketler evden çalışma odaklı cihazlar geliştirdi. Şimdi ise Xiaomi bu konuda iddialı cihazlar üretiyor.

Redmi yeni dizüstü bilgisayarlar özellikleri neler oldu

Yeni dizüstü cihazların isimleri RedmiBook Pro 14 ve 15 olacak. Bunlardan bir tanesi 14 inç boyutunda olurken diğeri 15 inç boyutlarına ulaşacak. Böylece kendi türünün en iyi cihazlarından bir tanesi olması bekleniyor. Elbette özellikler sadece bunlarla sınırlı değil.

Redmi yeni dizüstü bilgisayarlar

Bu cihazlar Intel 11. nesil Core i5-1135G7 ve Core i7-1165G7 işlemci özellikleri ile piyasaya sunuldu. Ayrıca Nvidia GeForce MX450 ekran kartı tercih edildi. Ekran çözünürlüğü bakımından da son derece önemli çalışmalar yapıldı. Buna göre 2560×1440 piksel kaliteye sahip ekranlar tercih edildi. Redmi yeni dizüstü bilgisayarlar tahmin edilenden daha çok özellik sunuyor.

Yeni RedmiBook Pro fiyatları

Bu yeni cihazların fiyatları daha büyük bir merak konusu oldu. RedmiBook Pro 14 inç modelinin fiyatı 697 dolar ile başlayacak. Yani bu minimum rakam olarak düşünülüyor. Öte yandan bir diğer boyut olan 15 inç modeli ise en düşük 777 dolar fiyat ile başlayacak.

Güncel kur ile hesaplandığında yaklaşık olarak 4900 TL fiyata sahip oldukları söylenebilir. Ancak Türkiye’ye geldiklerinde eklenecek vergiler ile birlikte bu fiyatın çok daha fazlasına alınabilecek. Peki Redmi yeni dizüstü bilgisayarlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Red Magic 6 en yüksek yenileme oranına sahip akıllı telefon olacak

>> Samsung Galaxy A52, suya dayanıklı olacak