Sony, 2021 yılının ‘State of Play’ etkinliğinin tarihinin açıkladı

Sony, PlayStation için her sene düzenlediği ”State of Play” etkinliğini bu senede düzenleyeceğini duyurdu. İşte detaylar.

Sony, her sene o yılki konsoluna çıkacak oyunları için ”State Of Play” etkinlik düzenler. Japon merkezli teknoloji devi düzenlediği State of Play olarak isimlendirdiği bu etkinlik geçmiş birçok PlayStation için özel oyunlar açıkladı. Bu oyunlar arasında geçmişte Last of us part 2, God of War, Ghost of Tsushima ve Demon Solus gibi oyunların duyurusu veya oynanış videosunu görmüştük.

State of Play etkinliği bu sene 26 Şubat Cuma günü gerçekleşecek. Bu senede birçok farklı oyunun duyurulmasını veya oynanış videosunu bekliyoruz. PlayStation 4 ve PlayStation 5 için yeni oyunlardan bahsedecek şirketin en az 10 oyuna odaklanacak. Bu oyunlar arasında God of War: Ragnarok oyuncular tarafından büyük bir beklentiyle içerisinde.

Sony bu sene daha çok yeni çıkardığı konsol olan PlayStation 5’e üzrinden gidecek gibi duruyor. Bu durum PlayStation 4’e oyun gelmeyecek anlamına gelmesin. Hala üretim hattında sıkıntı yaşayan Sony, istediği kadar yeni nesil konsolunu satmış durumda değil. Hala birçok oyuncu PlayStation 5 almak için satışa sunulmasını beklemekte. PlayStation 5 üretiminin bu kadar sorun yaşanmasının sebebi korona virüs. Salgın bitene kadar bu gibi sorunlar yaşamaya devem edeceğiz gibi duruyor. Bu sebeple şuanda en aktif konsoluna da Sony, birkaç oyun duyuracaktır.

sony

Sony, yeni oyunlarını tanıtmaya hazır 

Sony tarafından paylaşılan bilgilere göre State of Play etkinliği yaklaşık olarak 30 dakika sürecek. Japon merkezli teknoloji devi ayrıca etkinlik kapsamında iş odaklı hiçbir meseleye değinilmeyeceğini, sadece oyunların odak olacağını söyledi. Ayrıca PlayStation 5 için üretilen sanal gerçeklik gözlükleri bu etkinlikte görebiliriz.

Sony’nin bu sene etkinlikte Ratchet & Clank: Rift Apart ve Horizon Forbidden West hakkında açıklamalarda bulunabilir.

Ayrıca Sony, State of Play etkinliğini, PlayStation’ın Twitch ile YouTube kanallarından izleyebilirsiniz. State of Play etkiliği Türkiye’de 26 Şubat gece 01:00’da başlayacak.

Sizin State of Play etkinliğinde en çok beklediğiniz oyun hangisi? Aşağıdaki yorum kısmında düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler

>>Days Gone Dahil Birçok PlayStation Oyunu PC’ye Geliyor