Fiyat performans canavarı iQOO Z3 120 Hz ekranı ile tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri

iQOO Z3

iQOO Z3 uygun fiyatıyla tanıtıldı. İşte 120 Hz ekran ve 5G bağlantısıyla gelen yeni model hakkında tüm ayrıntılar haberimizde.

Vivo, son zamanlarda satışlarda iyi bir ivme yakalan akıllı telefon markası. Vivo’nun alt markası iQOO ise, daha çok fiyat performans modelleri üzerine odaklanan bir marka. Bu yüzden iQOO markası altında çıkan modellerin daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebilir. Bununla beraber yüksek performans sunacağını da söylemek mümkün. Geçtiğimiz günlerde söz konusu markanın Neo 5 modeli hakkında tüm ayrıntılar belli olmuştu 120 Hz tazeleme oranına sahip panel ile karşımıza gelen model, bir hayli konuşulmuştu. Art arda modeller ile karşımıza çıkan iQOO yeni modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Z3 adı verilen model, uygun fiyatı ile ilgi odağı haline geldi. İşte fiyat performans canavarı hakkında tüm ayrıntılar.

iQOO Z3 neler sunuyor

Tasarımında ilk olarak arka tarafını incelediğimizde üçlü kamera kurulumu bulunuyor. Söz konusu kameraların dikey biçimde konumlandırıldığını görmekteyiz. Fakat en altta bulunan makro lensin, küçük olduğu için, LED flaş ile yan yana dizildiğini görüyoruz. Bununla beraber ana kameranın çevresinde gümüş bir halka bulunuyor. Bu da tasarım olarak hoş görünmesini sağlamış. Bu kameralar 64 MP ana kamera, 8 MP geniş açılı kamera ve 2 MP makro lens olarak sıralanmış durumda

iqoo z3

iQOO Z3 modeli Snapdragon 768G işlemcisi ile karşımıza çıkıyor. Bu işlemcinin bir hayli yeterli olacağını söyleyelim. Çünkü şuan telefonun işlemcisini en çok zorlayan oyunların dahi neredeyse yeni çıkan tüm telefonların kaldırdığını biliyoruz. Bu yüzden SD 768G işlemcisi yeterli olacaktır.

iqoo z3

Ekranını incelediğimizde ise son derece ince bir tasarıma sahip olduğunu görmekteyiz. 120 Hz tazeleme oranına sahip modelde 6.58 inçlik 20:9 en boy oranında LCD bir panel bizleri karşılıyor. Ön tarafında damla çentik tasarımında karşımıza çıkan kameranın ise 16 MP çözünürlüğünde olduğunu belirtelim.

Depolama kısmına baktığımızda ise UFS 2.2 depolama birimi ile geleceğini biliyoruz. Aynı zamanda yeni model 128 GB ve 258 GB dahili depolamaya seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Söz konusu dahili depolama, mikroSD kart desteği sayesinde 1 TB’a kadar destekleniyor.

Yeni modelin 6/128 GB versiyonu 260 dolara, 8/128 ve 8/256 GB versiyonu ise 275 ve 300 dolardan satışa sunuluyor. Yeni modelin Türkiye’ye geleceği hakkında bir açıklama bulunmuyor. Fakat ülkemizde satışa sunulduğu takdirde bir hayli ilgi görecektir.

İlgili Haberler

>> iQOO Neo5 120 Hz ekranı ve çok daha fazlası ile duyuruldu!

>> Vivo X60 serisi Console’da görüntülendi: Rakiplerini elemeye geliyor