iQOO Neo 7 Piyasanın En Hızlı Şarj Olan Telefonu Olacak!

iQOO 11 Pro

iQOO Neo 7 120 Hz hızlı şarj desteği ve 50 MP kamerası ile ortaya çıktı. İşte performans odaklı yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Oppo, Vivo, OnePlus ve Realme gibi dev markaların kuruluşu olan BBK Electronics tarafından kurulan iQOO markasının kısa sürede bir hayli yükseldiğini biliyoruz. İQOO modellerini genel olarak değerlendirdiğimizde, performans odaklı akıllı telefonlar karşımıza çıkıyor. iQOO Neo serilerinin, hem kamera hem de pil tarafında başarılı modeller olarak anıldığını da belirtelim. Geçtiğimiz günlerde iQOO Neo 7 modeli hakkında bazı sızıntılar gerçekleşmişti. Söz konusu model hakkında bazı söylentiler vardı fakat henüz bu iddialar bir belgeye dayanmıyordu. Sonunda yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıktı. Çin sertifikasyon kuruluşu 3C‘de görülen modelin, pil kapasitesi, hızlı şarj desteği ve kamera özellikleri hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Bununla beraber Neo 7 modeli hakkında teknik sızıntılar da mevcut. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

iQOO Neo 7 Piyasanın En Hızlı Şarj Olan Telefonu Olacak!

Cihaz hakkında ilk detayların Çin sosyal medya platformu olan Weibo’daki Digital Chat Station tarafından sızdırıldığını belirtelim. 3C sertifikasında ortaya çıkan ilk detaylara baktığımızda, söz konusu modelin 120W hızlı şarj desteğine sahip olduğunu görmekteyiz. Selefi olan iQOO Neo 6 modelinde 80w hızlı şarj desteği bulunuyordu. Fakat yeni modelde 120W hızlı şarj desteğinin kesinleştiğini belirtelim. Serinin önceki modeli olan Neo 6’da Snapdragon 870 ve 8 Gen 1 işlemcileri bulunuyordu. Yeni modelde ise MediaTek imzalı Dimensity 9000+ yongasının kullanılacağı iddia ediliyor.

iQOO Neo 7

120 Hz tazeleme oranı ile gelmesi beklenen modelin kamera tarafında da kullanacağı lense ilişkin iddialar mevcut. Söylentilere göre iQOO Neo 7 modeli 50 MP çözünürlüğündeki IMX766V lensini kullanacak. Söz konusu lensin iQOO 8 Pro modelinde kullanıldığını ve kullanıcıların bir hayli memnun kaldığını belirtelim. Yeni modelin önümüzdeki aylarda tanıtılacağı iddia ediliyor. Önümüzdeki günlerde söz konusu model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Türkiye’nin 5G yolculuğunu değerlendirdi! İşte Detaylar