Fiyat performans odaklı Xiaomi telefonlar: Bu telefonlar piyasayı sallıyor!

Xiaomi MIUI özelliklerini

Bu listemizde sizler için fiyat performans odaklı en iyi Xiaomi telefonları listeledik. İşte uygun fiyatı ile karşımıza çıkan o modeller.

Xiaomi’nin ülkemize resmî olarak giriş yaptığından bu yana birçok modelinin ilgi odağı haline geldiğini söyleyebiliriz. Bunun en temel sebebi ise, Xiaomi’nin genellikle uygun fiyatlı modeller ile karşımıza çıkıyor olması. Bu yüzden Xiaomi, genellikle kur farklarının yüksek olduğu ülkelerde tercih ediliyor. Ülkemizde ise kur farkının dışında artan vergilerin de teknolojik aletlere etkisi büyük olduğu için, genellikle uygun fiyatı ile ön plana çıkan markaların ilgi odağı haline geldiğini söyleyebiliriz. Yıllardır bu ivmeyi en iyi kazanan marka ise Xiaomi. En çok tercih edilen fiyat performans odaklı akıllı telefonlara sahip olan Çinli dev, yeni çıkardığı modelleri ile de adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor. Bu listemizde sizin için Xiaomi’nin ülkemizde satışa sunduğu en uygun modelleri sıralayacağız. Bu listeyi yaparken, işlemci bazlı bir sıralama yaptığımızı belirtelim. Aynı zamanda bu listedeki akıllı telefon modellerinin farklı fiyat klasmanına da sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat eğer söz konusu modelleri alma gibi bir düşünceniz varsa, işlemci dışındaki özelliklerin de dikkate alınması gerektiğini hatırlatalım. İşte en hızlı Xiaomi telefonlar. Listemizin genel olarak 5.000 TL fiyat seviyesinden başladığını, sonraki modellerin ise daha da uygun fiyatlı olduğunu belirtelim.

Fiyat performans odaklı Xiaomi telefonlar: Bu telefonlar piyasayı sallıyor!

Poco X3 GT

Fiyat performans Xiaomi

Listemizin ilk sırasında bulunan, ülkemizde de bir hayli ilgi gören Poco X3 GT modeli, 5.000 TL’lik fiyatı ile, orta segment akıllı telefonlar arasında sıklıkla tercih ediliyor. Söz konusu modelin 256 GB’lık dahili depolama alanı ile, rakiplerinden bir adım önde olduğunu da söyleyebiliriz.

Poco X3 ProPoco X3 Pro

 

Xiaomi’nin fiyat performans olarak değerlendirildiği Poco X3 serisine air bir diğer model ise 4.100 TL’lik fiyatı ile Poco X3 Pro oluyor. Söz konusu modelin bu fiyata alınabilecek en mantıklı Xiaomi modellerinden biri olduğunu belirtelim.

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9

Xiaomi’nin 2019 yılının başlarında piyasaya sürdüğü amiral gemisi modeli Mi 9’un, fiyat performans odaklı akıllı telefonlar arasında bulunduğunu söyleyebiliriz. Ortalama fiyatı ise, 4.800 TL.

Xiaomi Mi 10T Lite

Xiaomi Mi 10T Lite

Xiaomi Mi 10T Lite modeli ise 4.400 TL’lik fiyatı ile kullanıcılarını bekliyor. Söz konusu modelin, 128 GB’lık dahili depolama alanı ile kullanıcılara sıkıntı yaşatmayacağını söyleyebiliriz.

Poco X3 NFC

Fiyat performans Xiaomi

Listemizdeki en çok tercih edilen ve en uygun fiyatlı akıllı telefon ise Poco X3 serisinden geliyor. Söz konusu model, 3.700 TL’lik bir fiyat etiketine sahip

İlgili Haberler

>> Redmi Note 11 serisi 108 MP kamera ile geliyor: Şimdi onlar düşünsün!