Xiaomi 12 Lite, serinin en ucuz modeli olarak piyasaya sürülecek: İşte detaylar!

Xiaomi 12 Lite

Xiaomi 12 Lite modeli hakkında yeni özellikler ortaya çıktı. Söz konusu modelin fiyatı ve teknik özellikleri belli oldu. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen uygun fiyatlı model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

.

Bildiğiniz üzere Xiaomi’nin henüz piyasaya sürmediği akıllı telefonlar MIUI kodları üzerinden sızdırılabiliyor. Bununla beraber yeni modelin bazı teknik özellikleri de ortaya çıkıyor. Xiaomi 12 serisinin en uygun fiyatlı modeli olarak piyasaya sürülmesi beklenen Lite versiyonu hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Söz konusu modelin teknik özellikleri ve fiyatı hakkında da bazı sızıntılar mevcut. Ayrıca yeni modeli serinin en uygun fiyatlı modeli olarak piyasaya sürüleceği için ülkemizde de satışa sunulması muhtemel. İşte tanıtımına az bir süre kaldığı iddia edilen Xiaomi 12 serisine ait yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Xiaomi 12 Lite, serinin en ucuz modeli olarak piyasaya sürülecek: İşte detaylar!

Xiaomi 12 Lite

MIUI kodlarından sızdırılan belgeleri incelediğimizde, Zijin ve Taoyao kod adına sahip iki farklı Xiaomi modelinin ortaya çıktığını görmekteyiz. L9 ve L9B model numaralarına sahip olan iki model hakkında birçok detay ortaya çıktı. Bu modellerden bir tanesinin Xiaomi 12 Lite modeli olacağı öne sürülüyor. Seriye ait diğer modelin ise, geçtiğimiz modellerde de gördüğümüz YE (Youth Edition) modeli olabilir. Fakat Youth Edition serisinin ülkemizde satışa sunulmadığını da belirtelim.

İki farklı Xiaomi modelinin ortaya çıkan detaylarını incelediğimizde, çoğu özelliklerinin benzer olduğunu söyleyebiliriz. İki modelin de ekran tarafında 120 Hz tazeleme oranına sahip olan 2400 x 1080 piksel ekranlara sahip olduğu görülüyor. Bununla beraber iki model de Qualcomm imzası taşıyan SM7325 yonga setine sahip olacak.

Eğer tahmin edildiği gibi söz konusu iki model, Xiaomi 12 Lite ve Youth Edition olarak piyasaya sürülürse, iki model arasındaki temel fark kamera kurulumu olacaktır. Bunun dışında iki model arasında önemli farklar olacağı öngörülmüyor. Ülkemizde de satışa sunulması beklenen Lite modeli hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Oppo A54s yenilenmiş özellikleri ile karşımıza çıktı: İşte fiyatı ve özellikleri

>> Poco M4 Pro 5G sızdırıldı: Orta segmentte rakip tanımaz!

. . . . .