Xiaomi Uygun Fiyatlı Telefon Modelleri Artık Şarj Aleti İçermeyecek!

Xiaomi uygun fiyatlı

Xiaomi uygun fiyatlı telefon modelleri bile artık şarj aleti içermeyecek. İşte Xiaomi’nin yeni politikası hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere piyasadaki teknoloji devleri tarafından piyasaya sürülen amiral gemisi akıllı telefonların kutu içeriğinde şarj cihazı bulunmuyor. Markalar her ne kadar bu durumun doğayı ve çevreyi korumak için alınan bir karar olduğunu iddia etse de bu kararın yalnızca pazarlama stratejisinden ibaret olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin Xiaomi amiral gemisi modelinde şarj aleti göndermiyor.

Fakat söz konusu modelin 70W hızlı şarjı desteklerini varsayarsak Xiaomi mağazalarında bu adaptörün bir hayli pahalı satıldığını söyleyebiliriz. Bu yüzden Xiaomi yalnızca akıllı telefondan değil yanında satacağı şarj aletinden de kar etmek istiyor. Tabii ki bu durumu yalnızca Xiaomi’nin yapmadığını da belirtelim. Yani Huawei, Apple, ve Oppo gibi markaların da amiral gemisi modellerinde şarj aleti bulunmuyor. Fakat Xiaomi bu durumu biraz daha abartmış durumda. Çünkü artık Xiaomi uygun fiyatlı telefon modellerinde dahi şarj cihazı olmayabilir. İşte detaylar

Xiaomi Uygun Fiyatlı Telefon Modelleri Artık Şarj Aleti İçermeyecek: Hayranlar Üzgün!

Xiaomi geçtiğimiz günlerde Hindistan’da uygun fiyatlı Redmi Note 11SE modelini duyurdu. Söz konusu modelin kutu içeriğinde şarj aleti olmadığını belirtelim. Genellikle amiral gemisi modellerinde yalnızca USB-C kablosu bulunuyordu. Fakat Redmi Note 11SE modelinde adaptör bulunmadığını belirtelim. Söz konusu model orta segment bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Xiaomi’nin orta segment bir modelinde dahi şarj adaptörü koymamasının rakiplerine göre önemli bir dezavantajı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat yine de Xiaomi severlerin, söz konusu modelleri satın almaya devam edeceğini biliyoruz.

Xiaomi uygun fiyatlı

Çünkü orta segment bir cihazın, hızlı şarj desteğinin yanı sıra yanında göndereceği hızlı şarj adaptörü, kullanıcılar tarafından olumlu cevaplar ile karşılanıyordu. Xiaomi ise Redmi Note 11SE modelinde şarj cihazından vazgeçerek hayranlarını üzdü. Önümüzdeki günlerde Xiaomi uygun fiyatlı telefon modelinin Türkiye ihtimali ve fiyatı üzerine yeni ayrıntılar ortaya çıkacaktır. Uygun fiyata satış sunulması beklenen ve şarj adaptörü içermeyeceği bilinen  yeni model hakkında gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Tesla Otonom Araç Yazılımı Korkunç Bir Fiyata Yükseldi