Fiyatı Düşen Ucuz Telefonlar: Bu Liste Değerlenecek!

Samsung akıllı telefon fiyatları

Bu yazımızda sizler için fiyatı düşen ucuz telefonlar listesi ile karşınızdayız. İşte fiyatlar daha fazla yükselmeden alınacak modeller.

Son zamanlarda akıllı telefon fiyatlarının yükseldiğini söyleyebiliriz. Tabii ki bu sonucun birçok sebebi bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda Dünya’yı etkisi altına alan salgın ve çip krizi, teknolojik ürünlerin fiyatının artmasına sebep oldu. Özellikle Türkiye tarafında fiyatların çok daha fazla arttığını söyleyebiliriz. Bu durumun en temel sebebi ise dolar kurunun bir hayli artması. Örneğin Dünya çapında fiyatlar 2 kat arttıysa, Türkiye’de bu fiyatlar 3 kat artmış durumda.

Geçtiğimiz yıllarda giriş-orta segment olarak karşımıza çıkan fiyat performans odaklı akıllı telefonların, ortalama 3000-4000 TL’lik bir fiyat etiketi karşımıza çıkıyordu. Fakat son yıllarda bahsettiğimiz etkenlerden dolayı, orta segment akıllı telefonun fiyatı 8000 TL’lere kadar dayanmış durumda. Bu haberimizde ise sizler için son zamanlarda fiyatı düşen performans odaklı akıllı telefonlardan bahsedeceğiz. İşte modeller.

Fiyatı Düşen Ucuz Telefonlar: Bu Liste Değerlenecek!

Samsung Galaxy A33 5G

Galaxy A33

Geçtiğimiz haftalarda fiyatı 6500 TL’lere kadar dayanan 5G destekli Samsung modeli, bu listeyi hazırladığımız tarihte 5600 TL civarında satışta 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip olan akıllı telefonun, uzun yıllar işinizi görecek güce sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy A52s 5G 

Galaxy A52s

Samsung’un fiyat performans odaklı akıllı telefon serisinin yine 5G destekli modeli, 7000 TL’lik fiyat etiketinden 6600’lere kadar düşmüş durumda. Söz konusu modelin de orta segment uygun fiyatlı akıllı telefonlar arasında yer alabileceğini belirtelim. Fiyatı düşen ucuz telefonlar ile kıyasladığımız zaman 5G desteğine sahip olan bir akıllı telefon olarak sunulması da önemli bir avantaj.

Xiaomi Mi 9 (128 GB / 6 GB)

Xiaomi’nin 2019 yılında piyasaya sürüldü amiral gemisi akıllı telefonunun, bu yılda bile hala günü karşılayacak kadar güçlü bir model olduğunu söyleyebiliriz. 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahip olması da rakiplerine göre avantaj sağlamış durumda. 5400 TL’lik ise bir fiyat etiketi mevcut.

Samsung Galaxy M52 5G

Samsung Galaxy M52 5G

6000 TL civarında bulabileceğiniz Samsung modeli, hem 5G destekli olmasıyla, hem de yeni piyasaya sürülen bir akıllı telefon olması ile dikkat çekiyor. Henüz tanıtılmasının üstünden 1 yıl geçmesine rağmen, hala bu fiyat segmentindeki en çok sevilen akıllı telefonlar arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy A52

Fiyatı Düşen Ucuz Telefonlar

Yine Samsung’un 4G destekli orta segment akıllı telefonları arasında yer alan Galaxy A52, 6300 TL’lik bir fiyat etiketine sahip.

İlgili Haberler

>> Snapchat Ücretli Oluyor: Sen de mi Brütüs!

>> Poco X4 GT 5G Ortaya Çıktı: Kamera Konusunda Rakip Tanımaz!