Florida Joker’in GTA 6 Israrı Sürüyor. Rockstar’da İse Ses Yok

Florida Joker, bir süre önce Rockstar Games’i mahkemeyle tehdit etmiş ve kendisinden esinlenilerek hazırlandığını düşündüğü karakter için şirketten para istemişti. Şimdi ise biraz yumuşamışa benziyor. Zira Joker, yeni oyunda karakter seslendirmesi yapmak istediğini belirtti. Bakalım bu konuda Rockstar’dan bir cevap gelecek mi.

GTA 6, duyurulmadan önce de olaylar yaratmıştı, duyurulduktan sonra da! İlk etapta oyunun pek çok dosyası hacker’lar tarafından internete sızdırılmış ve bu büyük bir krize yol açmıştı. Sonrasında yayınlanan ilk videoyla birlikte adeta oyuncular kendilerinden geçti. 2 ayda 174 milyon izlenen video, son yıllarda sosyal medyada viral haline gelmiş pek çok görüntüden esintiler de içeriyor ve bu haliyle dikkatlerden kaçmadı.

Florida Joker, GTA 6’ya resmen dahil olmakta kararlı. Rockstar’ın bir cevap verip vermeyeceği ise merak konusu

Örneğin saçı boyalı ve yüzünde dövmeler olan bir karakter, uzun süre konuşuldu. Kendini Florida Joker olarak adlandıran bir kişi de bu karakterin aslında kendisinden esinlenilerek videoya dahil edildiğini ama kendisinin izninin olmadığını belirterek Rockstar Games’i mahkemeye vermekle tehdit etmişti. Konu hakkında Rockstar’dan bir hamle gelmedi ve zaten henüz bir mahkeme süreci de yok. Florida Joker, şimdi bir kez daha ortaya çıktı ve bu kez fikirlerinde değişikliklerin olduğu görülüyor. IGN’deki habere göre Joker, bu kez GTA 6’da seslendirme yapmak istiyor. Evet, galiba dava sürecini bir kenara bırakmak ve kendisinden esinlenildiğini düşündüğü karaktere sesiyle de hayat vermek istiyor. Ve evet, bu talebe de henüz Rockstar’dan gelen bir cevap yok. Bakalım ilerleyen günlerde bir gelişme olacak mı.

GTA 6, yeni nesil PlayStation ve Xbox konsolları için 2025 yılında raflarda olacak. Henüz net tarih belli değil.

Florida Joker'in GTA 6 Israrı Sürüyor. Rockstar'da İse Ses Yok

GTA 6 PC’ye de çıkabilir ama biraz beklememiz gerekiyor

Biraz geçmişe gidecek olursak, GTA 5’in ilk etapta PlayStation 3 ve Xbox 360 platformları için satışa sunulduğunu hatırlıyoruz. Rockstar, bu çıkıştan birkaç sene sonra, oyunu daha iyi görseller ve FPS moduyla birlikte PC’ye de çıkarmış ve milyonlarca oyuncunun gönlünü kazanmıştı.

Rockstar, muhtemelen aynı senaryoyu GTA 6’da da deneyecek. Böylece birkaç sene sonra, en erken 2026 sonuna doğru GTA 6 PC versiyonunu görebiliriz. Tabii mevcut konsol sürümlerine kıyasla daha iyi grafiklerle ve daha iyi online seçeneklerle birlikte. Öyle ya, PC’ler her zaman yazılımsal tarafta daha geniş seçenekler sunabilir.

İlgili Haberler

>> Google Okuma Modu Nedir, Ne İşe Yarar?