Football Manager Kadın Futboluna Açılıyor: İşte O Proje!


Efsane menejerlik oyunu Football Manager yükselen kadın futboluna büyük bir projeyle giriyor. Yapılan açıklamada özellikle oyunun artık tüm cinsiyetleri kapsayacağı açıklaması gerçekleşti. İşte gelişmenin detayları…

.

Sports Interactive ve Sega yaptığı açıklamayla kadın futbolunun Football Manager oyununa dahil olacağı projeyi açıkladı. Ayrıca yapılan açıklamada kadın futbolu için simülasyon yapımının ayrı bir oyun olmayacağı bilgisi de yer aldı. Yapılan açıklamada oyuncuların erkek ve kadın takımları arasında geçiş yapabilecekleri şekilde yönetecekleri ifadesi yer aldı.

Geliştirici stüdyo bu süreç hakkında kesin bir takvim ise henüz açıklamadı. Bununla birlikte yapılan açıklamada geliştirme ekibinin kadın futbolunu mümkün olan en gerçekçi bir şekilde oyuna eklemek için çalıştığı bilgisi yer aldı. Sonuçta firma çıkış tarihi açıklamasının FM standartlarında bir işe imza atıldığından emin olunduğunda yapılacağını söyledi.

Sports Interactive’in Stüdyo Yöneticisi Miles Jacobson yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“FM’nin bağımsız bir kadın futbolu versiyonunu yapmakla ilgilenmiyoruz. Amacımız Football Manager oyununa kadın futbolunu dahil etmek.”

“Kadın futbolunu FM’ye eklemenin milyonlara mal olacağının farkındayız. Bununla birlikte, sağladığı kısa vadeli geri dönüşün minimum olacağını biliyoruz. Ancak buradaki mesele bu değil. Kadın futbolunun üstündeki cam tavanı yok sayamayız. Bu yüzden amacımız bunu kırmak için elimizden geleni yapmak olacak.

Herkes için eşitliğe inanıyoruz ve çözümün bir parçası olmak istiyoruz.”

Football Manager oyununa ekleneceği açıklanan kadın futbolu spor camiasında sevinç yarattı

Bu önemli gelişme hakkında spor dünyasından açıklamalar gecikmedi. Chelsea Kadın Futbol Takımı Menajeri Emma Hayes şunları söyledi:

“Kadın futbolu, dünyanın dört bir yanındaki taraftarların hayal gücünü ele geçirmeye başladı. Ayrıca seyirci sayıları ve yayın anlaşmaları açısından büyük ilerleme kaydediyoruz. 

Ancak kadınların oyununun aşama kaydetmesi için futbol dünyasıyla bir kabul edilmesi gerekiyor. Gelecek nesillerin futbolun ‘kadınlar’ ve ‘erkekler’ diye ayrılmadığı bir dünyada yetişmesini istiyoruz. Futbol sadece futbol olmalı. ports Interactive ekibinin Football Manager için sahip olduğu iddialı plan da bu amacın gerçekleşmesi adına büyük rol oynayacak.”

Oyunun geliştirmesi adına çalışmalar çoktan başlamış durumda. Yapımcı firma gerekli hareket yakalamaları için ilk çalışmalarını Londra’da çoktan gerçekleştirmiş. Ayrıca kadın futbolu üzerindeki çalışmaları yönetmesi için bu çalışmanın başına Tina Keech geldi. Keech hem antrenörlük konusunda hem de analiz alanında uzman bir isim.

Sonuçta firma bu amacın gerçekleşmesi adına önüne birden fazla yılı kapsayan bir plan koymuş durumda. Özellikle bu çalışma futbolun cinsiyet ayrımından ari hale gelmesi için büyük önem taşıyor. Futbol konusundaki hayalperest insanların yeri her zaman FM karşısında geçirdikleri saatler olmuştur. Bu yüzden bu önemli projenin yakından takipçisi olarak gelişmeleri paylaşmayı sürdüreceğiz.

Diğer haberler:

>> Amazon Prime Bedava Oyun Dağıtıyor: Battlefield 1 ve 5 Ücretsiz! 

>> Elektrikli araçlar doğayı korumada gerçekten başarılı mı: Yepyeni bir araştırma yapıldı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here