Galaxy S22 Ultra İle Beraber Gelecek Şarj Adaptörü Hayal Kırıklığı Yaratabilir

Samsung, yeni amiral gemisi akıllı telefonları için 45w hızlı şarj teknolojisine sahip adaptörünü yenileyebilir ve bunu Galaxy S22 Ultra ile başlatabilir. Yeni gelen söylentiler, siyah renk ve Type-C bağlantı noktasına sahip bu adaptörün, satın alınacak telefonun kutusunda yer almayacağı yönünde. Yani bu adaptörü istiyorsanız, ayrıca para vermeniz gerekecek gibi.

Samsung’un şu an piyasada 45w hızlı şarj teknolojili Type-C adaptörü bulunuyor ve 50 dolar fiyat etiketiyle satılıyor. Yeni 45w adaptörün ise, mevcut adaptöre kıyasla daha ufak boyutlarda olması ve kablo uzunluğunun da daha fazla olması bekleniyor. Örneğin, mevcut adaptörde 1 metrelik kablo var. Yeni adaptörde ise, 1.8 metre uzunlukta kablo olacak. Fiyatının da yine 50 dolar civarında olması bekleniyor.

Bu aada, şu an bazı üreticilerin 120w hızlı şarj teknolojisine sahip adaptörler sunduğunu belirtelim. Örneğin Xiaomi, yeni adaptörü ile sadece 17 dakikada tamamen şarj gerçekleştirebiliyor. Hal böyle olunca, Samsung gibi üreticilerden de daha iyi çözümlerin gelmesini bekliyoruz.

Samsung Galaxy S22 Ultra, SuperClear lensler ile kamera tarafında fark yaratabilir

Son gelen sızıntı bilgiler, Samsung’un amiral gemisi modellerinden olması beklenen Galaxy S22 Ultra’da Super Clear lens teknolojisinin kullanılacağı yönünde. Ana kamera için 108MP değerinden bahsediliyor. Bu lensin daha az parlama ve yansıma yaparak daha net fotoğraflara imkân sunacağı tahmin ediliyor.

Aşağıdaki belgeden de görebileceğiniz üzere, telefonun bazı teknik detayları da internete sızdırılmış oldu. Tabii henüz resmi duyuru gelmediği için bu bilgilerin %100 doğru olduğunu söylemek güç.

Galaxy S22 Ultra İle Beraber Gelecek Şarj Adaptörü Hayal Kırıklığı Yaratabilir

6.8 inç değerde Super Amoled ekrana sahip olması beklenen telefon için dört farklı renk seçeneğinden söz ediliyor. Bunlar: Siyah, beyaz, bordo ve yeşil.

Ürün, 4nm olarak üretilen Exynos 2200 çipsetiyle gelebilir. Amerika versiyonunda da Qualcomm’un en güncel Gen 1 çipsetinin tercih edilmesi bekleniyor.

5000mAh dahili pille gelmesi beklenen telefonun, RAM ve depolama tarafında da birden fazla seçenekle gelmesi bekleniyor: 8-/12GB RAM ve 128/256/512GB dahili depolama.

Samsung, Galaxy S2 Ultra’nın da dahil olduğu yeni amiral gemisi ailesini, muhtemelen şubat ayında gerçekleştireceği Unpacked etkinliği ile ilk kez resmi olarak görücüye çıkaracak. Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşamaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> iPhone Kullanıcıları İçin Yakında Harika Bir WhatsApp Güncellemesi Yolda!