iPhone Kullanıcıları İçin Yakında Harika Bir WhatsApp Güncellemesi Yolda!

WhatsApp mesaj taşıma

Yakında tüm kullanıcılara sunulması beklenen iPhone kullanıcıları için sunulacak WhatsApp güncellemesi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte Beta sürmünde test edilen özellik hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iOS ile WhatsApp kullanıcılarına Android WhatsApp kullanıcılarına kıskandıracak bir özellik geliyor. İşte yakında tüm sürümler ile uyumlu hale gelecek yeni özellik hakkında tüm detaylar. Geçtiğimiz yıl WhatsApp sözleşmesinin ortaya çıkmasıyla WhatsApp benzeri iletişim programlarına olan ilgi arttı. Kişisel verilerinin sızdırılması istemeyen kullanıcılar Telegram ve Bip gibi uygulamalara yöneldi. Haliyle WhatsApp tarafından da bir geri adım beklendi. Aylar sonra WhatsApp’tan kişisel verilerin kullanımının farklı mecralarda gerçekleşmeyeceğine dair açıklamalarda bulundu. Yani söz konusu sözleşme iptal oldu. Bu açıklamalardan sonra zaten çoğu kullanıcı WhatsApp’a geri dönmüştü bile.

Her geçen yeni özellikleri ile karşımıza çıkan WhatsApp bu sefer iOS kullanıcılarını sevindirecek bir özellik ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Şu anlık iOS WhatsApp Beta sürümünde test edilen özelliğin yakında tüm iOS kullanıcılara geleceğini belirtelim. Daha sonraları güncelleme tüm kullanıcılarına yayınlandıktan sonra ise Android’e gelmesi bekleniyor. İşte WhatsApp iOS kullanıcılarının Beta programında test ettiği, yakında tüm kullanıcılara da gelmesi beklenen o özellik hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

iPhone WhatsApp Güncellemesi İle Profil Fotoğrafı, Bildirimlerden Gözükecek!

iPhone WhatsApp Güncellemesi

iOS Beta programında test edilen WhatsApp özelliği, farklı uygulamalarda da karşımıza çıkan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Yeni güncelleme sayesinde iOS WhatsApp kullanıcılarına mesaj atan bir kişinin profil fotoğrafı, mesaj atılan kullanıcının kilit ekranındaki bildirimden dahi gözükebilecek. Böylece birisi mesaj attığı zaman, ismini okumaya gerek kalmadan profil fotoğrafını kolaylıkla görebilmek mümkün hale gelebilecek.

Zaten bazı sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamalarında da karşımıza çıkan kilit ekranından profil fotoğrafı görme özelliği, sonunda WhatsApp üzerinde de gelecek. Fakat yeni özelliğin, ilk olarak iOS platformuna yayınlanacağı biliniyor. Şuanda Beta programında test edilen özelliğin, önümüzdeki dönemlerde Android’e de geleceğine dair sızıntılar mevcut. Yeni güncelleme hakkında daha fazla detay sızdırılacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> En İyi Android Telefon Bakın Hangisi Oldu: Sürpriz İsim

>> Uygun Fiyatlı 5 Tane Nokia Telefon Tanıtıldı!