ABD Başkanı Biden’dan Kovid Hızlı Test Kiti Arayanlara İlginç Bir Öneri

Yurt dışında koronavirüs testi için kovid hızlı test kiti de kullanılıyor, ancak bazı ülkelerde bu kiti bulabilmek şu aralar zor. Başkan Biden’ın ise ilginç bir önerisi var.

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürüyor. Pek çok ülkede salgın boyutunun tekrar ciddi şekilde büyümeye geçtiği belirtiliyor. Amerika’da da işler iyi gitmiyor. ABD Başkanı Joe Biden, bir süre önce yaptığı açıklamada, giderek artan vakalar karşısında yeni önlemlerin alınacağını ve halka 500 milyon adet kovid hızlı test kitinin ücretsiz olarak dağıtılacağını belirtmişti.

Görünüşe göre bu test kitleri henüz dağıtılmış değil ve Amerikalılar, kovid hızlı test kiti bulmakta zorlanıyor, bu süreçte de kendilerini yalnız hissediyorlar. Konu hakkında Twitter hesabından bir açıklama paylaşan Biden, açıkçası takipçilerinin tepkisini topladı.

Joe Biden, Twitter hesabından yaptığı açıklamada;

“Covid testlerinin sinir bozucu olduğunu biliyorum, ama iyileştirmeler yapmaya devam ediyoruz. Kovid hızlı test kiti alabilmek için Google’a girerek “COVID test near me” (Yakınımdaki covid testi) diye aratma yapabilirsiniz” dedi.

Yapılan bu açıklama, Başkanın takipçileri tarafından tepkiyle karşılandı. Zira bu tip basit bir açıklamanın halka hiçbir fayda sağlamayacağı düşünülüyor. Başkana verilen bazı cevapları sıralamamız gerekirse…

– “İyi ki söyledin. Bizim aklımıza Google’da aratma yapmak gelmemişti zaten. Teşekkürler bay Başkan.”

– “676 gün oldu: Google’dan aramaya devam et.”

– “Bilmiyorum, Google’dan arayın” – Başkan.

ABD Başkanı Biden'dan Kovid Hızlı Test Kiti Arayanlara İlginç Bir Öneri

Omicron, önceki varyantlara kıyasla daha hızlı bulaşıyor

Omicron varyantı, son dönemin en çok konuşulan konularından bir tanesi. Önceki varyantlara kıyasla daha hızlı bulaşabiliyor. Yetkililer, bu varyanta karşı önlemleri yine aynı şekilde sıralıyor. Maske, mesafe ve temizlik, yine oldukça önemli. Öte yandan, aşılanmak da bir o kadar önemli. Örneğin Biontech aşısının bu varyanta karşı da koruyuculuk sunabildiği, birkaç aylık bir çalışma sonucunda gerekirse aşının daha da güçlü hale getirilebileceği de söyleniyor.

Bu arada, kovid hızlı test kitlerinin omicron varyantını tespit etmekte zorlandığı da söyleniyor.

Peki bu varyantı mevcut kovid testleriyle tespit etmek mümkün mü derseniz, evet, mümkün. Ülkemizde, devlet hastanelerine giderek ücretsiz olarak test yaptırabiliyor ve 24 saat içinde sonuçları alabiliyorsunuz. Tabii ücret karşılığında bu hizmeti veren özel hastaneler de var.

Ve tabii ki aşı olmuş olsanız dahi, virüse yakalanma ihtimaliniz bulunuyor. Bu sebeple önlemleri elden bırakmamak önemli. Yine de, aşılıysanız ve virüse yakalanırsanız, hastalığı hafif şekilde atlatma şansınız daha yüksek.

>> iPhone Kullanıcıları İçin Yakında Harika Bir WhatsApp Güncellemesi Yolda!