Samsung Galaxy S23 Ultra İle Ay Fotoğrafı Çekilebilir mi?

Galaxy S23 Ultra

The Unpacked etkinliğine çok az bir süre kala, yeni Galaxy S23 ailesiyle ilgili heyecan giderek yükseliyor. Ailede özellikle S23 Ultra’nın kamera tarafında fark yaratacağı konuşuluyor. Sadece gündüz çekimlerinde değil, aynı zamanda gece çekimlerinde de. 1 Şubat’taki gösterime çok az kaldı…

Samsung Galaxy S23 Ultra, şimdiye dek hazırlanmış en iyi mobil kamera sistemine sahip olabilir. Samsung, bildiğiniz gibi bu telefonunda yeni ISOCELL HP2 teknolojisine yer verecek. Bu, hem daha canlı ve net renkler hem de düşük ışık koşullarında dahi daha iyi detaylar anlamını taşıyor. Eh, 200MP değerinde çekim moduna sahip olacaksanız, böyle şeyler beklemeniz de normal olur, değil mi?

The Unpacked etkinliğine az bir süre kala, firmanın yeni amiral gemisi ailesi için teaser yayınları son hız devam ediyor. Aşağıdaki görsellerden de fark edebileceğiniz üzere, gece çekimlerine özellikle vurgu yapılıyor ve “Destansı geceler geliyor” deniliyor. Arkaplanda yer verilen görsel ise, sevimli uydumuz, Ay.

Son yıllarda bazı amiral gemisi akıllı telefonlar, Dolunay görselliğini tatmin edici düzeyde yakalayabiliyor. Az da olsa Ay yüzeyiyle ilgili detaylara göz atabiliyoruz. İşte bu akım, S23 Ultra’nın gece çekim performansıyla bir sonraki seviyeye ulaşabilir. Bu yeni ürünü satın alacak kullanıcıların büyük kısmı, bu teaser’dan yola çıkarak Ay ile ilgilenebilir ve sosyal medyada bu tip görselleri daha fazla görmeye başlayabiliriz.

Samsung Galaxy S23 Ultra İle Ay Fotoğrafı Çekilebilir mi?

Galaxy S23 Ultra, bünyesinde gelişmiş optik zoom özelliğini barındıracak, bu zaten beklenen bir detay. Öte yandan yakın zamanda gelen sızıntı bilgiler, üründe “Space Zoom 100x” özelliğinin olacağını işaret ediyor. Tabii burada hem optik hem de dijital zoom’dan oluşan hibrit bir teknolojiden söz ettiğimizi de hatırlatalım.

Konserlerde vazgeçilmez bir telefon olabilir

Kendi adıma konuşmam gerekirse, bu kadar gelişmiş bir zoom özelliği, beraberinde iyi bir ses kayıt sistemiyle geliyorsa, konserlerde vazgeçilmez telefonum olabilir. Zira sahnedeki detayları yakından görmeyi seviyorum. Gittiğim konserlerde mutlaka en az birkaç şarkıyı videoya almayı ve o videoları daha sonra tekrar tekrar izlemeyi de seviyorum. Galaxy S23 Ultra sayesinde daha kaliteli görsellik ve işitsel detaylar mümkün olabilir.

Samsung Galaxy S23 Ultra İle Ay Fotoğrafı Çekilebilir mi?

İşte Galaxy S23 Ultra kamera detayları

Yukarıdaki ekran görüntüsü, geçtiğimiz günlerde SamMobile sitesinde paylaşıldı ve Galaxy S23 Ultra’nın kamera detayları olduğu ifade ediliyor.

Arka tarafta dört kamera var. Bunlar: 12 + 12.5 + 10 + 10MP. Maksimum çözünürlük ise, 200MP.

Açıklık değeri olarak f/1.7 tercih ediliyor. Bu da düşük ışıkta objektifin daha fazla ışık almasına ve çekilen görüntülerin daha aydınlık olmasına yardımcı bir detay.

Otomatik ve makro gibi odak modları, 8X zoom değeri var. Evet, RAW formatı da mevcut, ki böylece çektiğiniz ham görüntüleri daha iyi işleyebilirsiniz.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> 10.000 TL Altı Telefonlar: Bu Fiyata Kaçmaz!