GeForce Now Chrome Tarayıcılar ve M1 Maclere Geldi

GeForce Now Chrome ve Mac M1 ile oyun oynamak için ne istiyor?

Ülkemizde de sağlıklı çalışması ve oyunları yeniden satın almaya ihtiyaç duymaması ile beğeni toplayan GeForce Now Chrome ve M1 Mac Bilgisayarlara sunuldu.

Nvidia’nın bulut oyun servisi GeForce Now M1 tabanlı Mac bilgisayarlar ve Chrome web tarayıcısına beta sürecine girdi. Böylece birçok önemli oyun bu oyunları çalıştıramayacak cihazlarda dahi çalışacak. Bu yeni genişlemeyi deneyen kullanıcılar da oldukça şimdiden oldukça memnun.

Daha önce bu servis Android ve Windows 10’da çalışır durumdaydı. Şimdi ise bu iki yeni mecra ile daha geniş bir kitlenin hizmetine girdi. Servis, daha önce beta olarak Chromebook cihazlara da gelmişti. Bu gelişmenin akabinde Stadia ise iOS ve Safari araçlarıyla rekabeti web tarayıcılarına taşıdı.

Teoride artık Chrome erişimi olan herkes servise erişmeye muktedir. Siteden alacağınız bir üyelik ile servisi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu aslında dolaylı yoldan Linux kullanıcılarının da artık bu servise bir erişim yolu edindiği anlamında. Eğer yeni bir M1 temelli Mac kullanıyorsanız açıklanan notlara göre GeForce Now uygulamasının son versiyonu bilgisayarınızda çalışacak. Bu notlar ayrıca oyunlar için özel kısayolların sunulduğunu açıklıyor. Artık, arkadaşlarınıza da basit davet bağlantılarıyla oyunlara davet edebileceksiniz. Böylece Chrome kullanıcıları oyunlara bir link ile dahi erişiyor olacak.

GeForce Now Chrome ve Mac M1 ile oyun oynamak için ne istiyor?

Google Stadia ve Amazon Luna gibi daha eskiden yer alan bir servis olan Onlive gibi GeForce Now da aslında oyun için uzaktan bir bilgisayarı kiralama mantığıyla çalışır. Bilgisayarınıza bağlı kontrolcüler ya da klavye mouse ikilisiyle çalışır. Chromium desteği olsa da servis şu an Chrome temelli Edge ve Opera ile çalışmıyor. Bu servis henüz her ülkede kullanılabilir halde olmasa da ülkemize açık durumda. Bağlantınızın kalitesi de oyunun oynanabilirliğini doğrudan etkileyecektir.

Kullanıma ilk sunulduğu dönemde işler Nvidia’nın bu servisi için iyi gitmemişti. Servis, Steam’de sahip olduğunuz oyunlarla çalışabiliyor. Fakat çıkışında yaşanan oyun geliştiricileriyle büyük anlaşmazlıklar yüzünden artık sadece kaydolan geliştiricilerin oyunları oynanabiliyor. Nvidia’nın oyunu satın alan oyunculara ücretsiz hizmet sunması bizlerin çok işine yarasa da kendilerine sorulmaması yayıncı ve geliştiricileri kızdırmıştı.

Servis üzerinden oyunlara buradan göz atabilirsiniz.

Diğer haberler:

>> Epic Games Store 749 Milyon Ücretsiz Oyun Dağıttı

>> NVIDIA RTX 3060 ailesi tanıtıldı!