Ücretsiz İnternet Hizmeti Verilecek: Ankara’dan Halka Büyük Jest!

Kendinizi İnternetten Silmenin 5 Yolu!

Ücretsiz internet hizmeti şu an için birçok kişiye hayal gibi gelebilir. Ankara Büyükşehir Belediyesi diğer belediyelere örnek olabilecek bir proje geliştiriyor.

Her geçen gün daha da pahalılaşan internet hizmetleri bazı kamu kurumlarının girişimleri ile nefes aldırabiliyor. 2021 yılında olmamıza rağmen internete erişim sorunu yaşayan birçok vatandaş var. Özellikle de büyük şehirlerde bu sorun daha fazla göze çarpabiliyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından yapılan bir çalışma ile birlikte halkın en temel ihtiyaçlarından bir tanesi ücretsiz karşılanıyor. Böylece Ankara sakinleri bazı bölgelerde internete ücretsiz erişim sağlayabilecek.

Ücretsiz internet hizmeti nerelerde sunulacak?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından ifade edildiğine göre şehirdeki 35 farklı bölgede ücretsiz bir şekilde wi-fi hizmeti sunulacak. Bu sayede halkın hiçbir ücret ödemeden internete erişmesi sağlanacak. Bu konuda belediyenin zaten uzun bir süredir çalışması vardı. Özellikle de bu yıl internete daha fazla ihtiyaç oldu.

Ücretsiz internet hizmeti
Proje tanıtımını yapan Yavaş, “İnternete erişim hakkının temel bir insan hakkı olduğuna inanıyor; bu hakka sonsuz saygı duyuyoruz. 35 farklı meydanda 2 milyon 362 bin metrekarelik alana ücretsiz Wi-Fi hizmeti vereceğiz. Yıl sonuna kadar ise 10 milyon metrekarelik alana ücretsiz internet sağlayacağız” ifadelerine yer verdi. Bu sayede bedava internet projesi kesinleşmiş olacak.

Ankara’da yaşayan herkesin yararlanabileceği ücretsiz internet hizmeti için gerekli tüm hazırlıklar tamamlandı.

Hangi bölgelerde ücretsiz internet kullanılabileceği yine Belediye Başkanı’nın hesabından paylaşıldı. Bu listedeki bölgeler özellikle seçildi. Genç nüfusun biraz daha yoğun olduğu alanlar ağırlıkta diyebiliriz. Ayrıca Ankara’nın her yerine bedava internet götürüldüğü de görülüyor.

Bundan kısa bir süre önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde de benzer çalışmalar artırılmıştı. Hali hazırda İstanbul’da birçok noktada internete bedava ulaşılabilen yerler var. Bu yerlerin sayısında artışa gidileceği söyleniyordu. Ücretsiz internet hizmeti ile alakalı çalışmalar giderek artacak gibi görünüyor. Tüm listeye wifi.ankara.bel.tr adresinden de ulaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Cep Telefonu Kullananlara Yeni Zam Şoku: Mobil Tarifelere Zam Geldi!

>> İnternetten Karne Nasıl Bakılır? 2021 E Okul Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?