Genişletilmiş Gerçeklik Gözlüğü İle Tanışın: Apple Bu Defa Yapacak

Genişletilmiş gerçeklik gözlüğü

Genişletilmiş gerçeklik gözlüğü son günlerde en çok konuşulan konular içerisinde yer alıyor. Peki nedir bu genişletilmiş gerçeklik gözlüğü?

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple yepyeni bir ürün ile kullanıcıların karşısına geçiyor. Bu ürün aslına bakacak olursak hepimizin yakından tanıdığı bir cihaz. Karma gerçeklik gözlüğü olarak bilinen bu tür cihazlar çeşitli isimler alabiliyor.

Her şirket bu cihazlara farklı isim ve modeller veriyor. Böylece kendi farkını ortaya koymak istiyor. Apple ise bunu yepyeni bir alana taşıyacak. Şirketin bahsi geçen cihazlara genişletilmiş gerçeklik gözlüğü ismini vermesi bekleniyor. Bu cihaz hakkında tek ilginç detay bu değil.

Genişletilmiş gerçeklik gözlüğü ileriye ertelendi

Apple tarafından kullanıcılarla paylaşılacak olan bu cihaz aslına bakacak olursak tarih bakımından da belirsizlik yaşatıyor. Birçok kişi onun 2023 yılının başlarında kullanıcılarla paylaşılacağını tahmin ediyordu. Fakat ortaya çıkan detaylara baktığımızda bunun doğru olmadığını görüyoruz. Apple kararını değiştirmiş gibi görünüyor.

Genişletilmiş gerçeklik gözlüğü

Birçok cihaz analisti tarafından yapılan açıklamalarda 2023 yılının ikinci yarısında bu modelin kullanıcılarla paylaşılacağı ifade ediliyor. Yani Ocak 2023’te yapılacak olan lansmanda bu cihaza yer verilmeyecek. Yüksek bir ihtimalle 2023 yılının son çeyreğinde kullanıcılarla paylaşılacak.

Apple büyük bir devrime hazırlanıyor

ABD teknoloji devi çok büyük bir devrime hazırlanıyor. Bu devrim artırılmış gerçeklik gözlüğü ile olacak. Ancak kafalarda birçok soru işareti var. Öncelikle bu cihazın hangi işletim sistemi ile geleceği henüz netleşmedi. Ayrıca fiyat konusunda da henüz netlik hakim değil.

Genişletilmiş gerçeklik gözlüğü için birçok farklı iddia var. Muhtemelen önümüzdeki 3 ay içerisinde hemen hemen her şeyi netleşecek. Böylece Apple kullanıcıları merakını gidermiş olacak. Peki siz bu tür cihazlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple, Twitter’ı Tehdit mi Etti? Öte Yandan, Twitter’da Karakter Sınırı Değişebilir!

>> Apple, Twitter’ı Tehdit Etti mi? Elon Musk ‘tan Yeni Açıklama Geldi!