Google Pixel Fold Modelinin Tasarım Ayrıntıları Belli Oldu!

Google Pixel Fold

Google Pixel Fold modeli Geekbench listelerinde görüldü. İşte render görüntüleri de ortaya çıkan yeni katlanabilir model hakkında tüm detaylar.

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğiniz zaman, alışılagelmiş bir katlanır akıllı telefon bizleri karşılayacak gibi görünüyor. Fakat üst ve alt çerçevelerin diğer çerçevelere göre biraz daha kalın olduğunu söyleyebiliriz. Arka paneline baktığımızda ise yatay konumlandırılmış üçlü kamera kurulumunun yer aldığını görüyoruz. Google Felix kod adı ile ortaya çıkan Google Pixel Fold katlanabilir modelinin Geekbench listelerinde görüldüğünü ve bazı teknik özelliklerinin ortaya çıktığını da görüyoruz. Belgeleri incelediğimiz zaman söz konusu modelin 13 GB RAM ile geldiğini ve Tensor G2 yonga setine sahip olduğunu görmekteyiz. Bu işlemciyi Google’ın Pixel 7 Pro modelinde görmüştük. 

Google Pixel Fold Modelinin Tasarım Ayrıntıları Belli Oldu!

Piksel 7 Pro modelinin de Geekbench sonuçlarını incelediğimizde, aynı sonuçlar karşımıza çıkıyordu. Bu yüzden Google’ın yeni katlanabilir akıllı telefonunun Pixel 7 Pro ile aynı güce sahip bir işlemci kullanacağını söyleyebiliriz. Zaten tasarım ayrıntılı incelediğimiz zaman ise Pixel 7 Pro modelinin tasarım hatlarını taşıdığını söyleyebiliriz. Bu yüzden söz konusu modelin, Pixel 7 Pro’nun katlanabilir versiyonu olduğunu söylesek yanlış olmaz.

Google Pixel Fold

Ekran özellikleri hakkında ortaya çıkan bir belge bulunmuyor. Fakat sızıntılara göre 8 inçlik büyük bir ekran ile gelecek. Bu ekranın 120 Hz tazeleme oranına sahip olacağı da iddia ediliyor. Kapağı kapattığımızda ise ön tarafta bulunan küçük ekran 6.19 inçlik bir boyuta sahip olacak. Ön kameranın ise 9.5 MP olduğunu belirtelim.

Mayıs 2023’te gerçekleşecek olan lansmanda tanıtılması beklenen Google’ın Pixel Fold modelinin fiyatı hakkında bazı sızıntılar mevcut. Fakat tanıtımına aylar olan bir model olduğunu söyleyelim. Bu yüzden ortaya çıkan iddialar gerçeği yansıtmayabilir veya değişebilir. Fakat söylentiler 1800 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı yönünde. Önümüzdeki günlerde Google Pixel Fold modeli hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Sürdürülebilirlik ve Metaverse: Teknolojide sıradaki radikal değişime hazırlanmak için üzerine düşünülmesi gereken 5 faktör