Gmail Kargo Takibi Özelliği Nasıl Açılır?

Google, bir süredir kargo takip sistemi üzerine çalışmalar yürütüyordu. Geçtiğimiz ekim ayında bu konuyla ilgili ilk bilgiler paylaşılmıştı. Şimdi ise, kargo takibi için her şey hazır. Gmail kargo takibi özelliği nasıl açılır, biliyor musunuz?

Gmail kargo takibi özelliğini aktifleştirerek merakla beklediğiniz paketlerinizin güncel durumları hakkında kısa aralıklarla bilgi sahibi olabilirsiniz. Paketiniz nerede, taşınma durumunda mı, ne zaman teslim edilebilir, bu gibi sorulara yanıtlar alabilirsiniz.

Gmail kargo takibi özelliğini açmak için…

Android telefonunuzda Gmail uygulamasını açın.

Sol üst köşedeki üst üste üç çizgiye dokunun ve açılan menüden aşağıya doğru inerek “Ayarlar” başlığını seçin.

Burada, “Genel Ayarlar” ibaresini göreceksiniz. Hemen altında da kayıtlı e-posta adreslerinizi göreceksiniz. İstediğiniz seçin.

Ekranı biraz aşağıya doğru kaydırdığınızda, “Kargo takibi” özelliğini göreceksiniz. Yanına bir tane tik atın ve işlem tamam.

Gmail Kargo Takibi Özelliği Nasıl Açılır?

Diyelim ki bir sipariş verdiniz ve sipariş bilgisi de e-mail adresinize geldi. Eğer sistemde tracking code, yani takip numaralı bir seçim yaptıysanız, Google da buradan yola çıkarak gönderinizle ilgili güncellemeleri takip edecek ve yenilikler olduğunda size e-mail ile haber verecektir.

Hatta aşağıdaki görselden de görebileceğiniz üzere, paketlerinizin takip edilip edilmemesi konusunda sizden izin de isteniyor.

Bu özellik, Gmail’in iOS uygulamasında da mevcut. “Ayarlar” ve “Veri Gizliliği” başlığına giderek ilgili özelliği aktifleştirebilirsiniz.

Gmail Kargo Takibi Özelliği Nasıl Açılır?

İlgili Haberler

>> Dead Space Remake İnceleme Puanları