Hangisinin Ekranı Daha Parlak? Galaxy S22 mi, Galaxy S23 mü?

Samsung Galaxy S23 ailesiyle ilgili yeni bilgiler arka arkaya geliyor. Bu kez ekran parlaklık değerlerine bakıyoruz. Peki Galaxy S22 mi, yoksa Galaxy S23’te mi daha iyi sonuçlar var?

Samsung Galaxy S23 akıllı telefon ailesi, 1 Şubat’ta gerçekleştirilecek The Unpacked etkinliğiyle görücüye çıkacak. Resmi tanıtıma artık sayılı günler kala, yeni ürün ailesiyle ilgili söylenti ve sızıntı bilgiler de arka arkaya geliyor. Bu haberimizde, Galaxy S23 ekran parlaklık değerlerinden söz edeceğiz.

PhoneArena’da yer verilen bilgilere göre S23, S23 Plus ve S23 Ultra’nın ekranlarında, maksimum olarak 1750nit parlaklık değeri var. Gayet iddialı bir değer olduğunu söylemek mümkün. Özellikle dış mekân kullanımda, güneş altındaki deneyimlerde de güçlü bir görüntüleme sağlanabilecektir.

Galaxy S22 ailesine geri dönüp baktığımızda ise, ekran parlaklığı olarak 1500 nit değerinin tercih edildiğini görüyoruz. Yani S23 ailesinde %16.7’lik bir iyileştirme söz konusu. Galaxy S21 serisine baktığımızda ise, zirve parlaklık değeri olarak 1300 nit değeri vardı. Güney Koreli firma, her geçen sene seviyeyi biraz daha yukarıya taşıyor.

Hangisinin Ekranı Daha Parlak? Galaxy S22 mi, Galaxy S23 mü?

Galaxy S23 ailesinin ekran boyutları ve ekran teknolojileri neler?

Öncelikle, üç telefonda da Samsung’un Dynamic Amoled 2X ekran teknolojisinin kullanıldığını söylememiz lazım.

Üç modelde de 120Hz ekran tazeleme değeri var. Bu sayede daha net renkler ve akıcı detaylar mümkün.

Üç modelde de Corning’in en güncel ekran koruma teknolojisi Victus 2 kullanılıyor. Böylece telefon pürüzlü yüzeye düşse bile önemli bir hasar almasının önüne geçilebilecek.

S23’te 6.1 ekran,
S23 Plus’ta 6.6 inç ekran,
S23 Ultra’da da 6.8 inç ekran kullanılıyor.

Üç model arasında “kamera farkı” ise Galaxy S23 Ultra ile yaşanacak

Zira bu modelde 200MP değerde ISOCELL HP2 görüntü sensörü kullanılıyor. Bu da düşük ışık koşullarında bile daha iyi sonuçlar demek.

Tabii gelişmiş optik görüntü sabitleme sistemi, 3X optik zoom, 8K 30FPS video çekim özelliği gibi detaylardan da söz ediliyor.

Gece vakti fotoğraf ve video çekmekten hoşlananlar için S23 Ultra’nın yeni bir seçenek olması muhtemel.

Yeni detaylar oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Dead Space Remake İnceleme Puanları