Dead Space Remake İnceleme Puanları

Uzun süredir merakla beklenen Dead Space Remake, nihayet oyun severlerin beğenisine sunuldu. Yapımın ilk inceleme puanları da geldi ve görünüşe göre bayağı sevilmiş. İşte Dead Space Remake inceleme puanları…

Dead Space Remake inceleme puanları geldi. PC ve yeni nesil konsollar için raflarda yerini alan yapım, gayet sevilmişe benziyor. Eğer iyi bir PC sisteminiz varsa ya da yeni nesil konsollardan en az bir tanesine sahipseniz, bu bilim kurgu soslu hayatta kalma korku serüvenini deneyimlemenizi öneriyoruz.

Dead Space Remake inceleme puanları:

Metacritic’te de listelenen bazı inceleme notlarını sıralamak gerekirse…

EGM – 100
GamingBolt – 100
Windows Central – 100
VG247 – 100
Gamespot – 90
IGN – 90
Comicbook.com – 90
Screen Rant – 90
GamesRadar+ – 90
Game Informer – 90
Hardcore Gamer – 90
Shacknews – 90
Destructoid – 85
PCGamer – 84
Wccftech – 80
Telegraph – 80

Dead Space Remake’in Metacritic’te PC inceleme puan ortalaması 87. Xbox Series X inceleme puan ortalaması 87 ve PlayStation 5 inceleme puan ortalaması da 89. Daha fazla detay için buraya göz atabilirsiniz.

Dead Space Remake İnceleme Puanları

Dead Space Remake için neler söyleniyor?

Yapımcılar, oyunun fazlasıyla korkunç olduğunu ifade ediyor. Hatta bazıları, oyunu gece vakti kulaklıkla oynayamadıklarını da dile getirmişti. Örneğin oyunun Teknik Yönetmeni David Robillard, korkutucu bir atmosfer için hem görsel hem de işitsel unsurlara odaklı hareket ettiklerini belirtmişti.

Gelen ilk yorumlar da oyunun hem görsel olarak tatmin edici olduğunu hem de korkutucu bir atmosfere sahip olduğunu doğruluyor.

“Peki bu oyun, orijinal oyundan içerik olarak farklı detaylar da barındırıyor mu?” derseniz, evet, barındırıyor. Örneğin, bu yeni oyunda alternatif bir final de var.

Dead Space’in filmi de gelebilir

Efsane yapımcı, senarist ve yönetmen John Carpenter, kısa süre önce bir röportaj vermiş ve video oyunlarına olan tutkusundan da söz etmişti. Carpenter’ın özellikle üzerinde durduğu marka ise, Dead Space olmuştu ve şunları dile getirmişti:

“Video oyunlarının sıkı bir hayranıyım ve tüm oyunları oynadım (Dead Space hakkında). Şu aralar yeni dijital kameralara göz atıyorum ve açıkçası bu kameralarla bir Dead Space filmi çekmek isterim. Ben böyle söyledim diye bana ‘Peki ne zaman çekiyorsun?’ diye soranlar da oldu. Sanırım şu an bu film projesinin zaten bir yönetmeni var ve bana bir şey sormadılar. Sormadıkları sürece de bir şey yapamam.”

İlgili Haberler

>> TikTok Yasağı Genişleyecek mi? Profesörler Bile Harekete Geçti!