Açılın Kamera Canavarı Geliyor: İşte Xiaomi 12 Ultra!

Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra modelinin kamerasında hangi geliştiricinin lensinin kullanılacağı belli oldu. İşte yeni model hakkında tüm detaylar.

Son zamanlarda akıllı telefon piyasasında orta segmentte Xiaomi’nin hakim olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ülkemizde sürekli artmakta olan dolar kuru sebebiyle uygun fiyatlı modellere ilgi artıyor. Bu yüzden Xiaomi de bu hususta alınabilecek en güzel modelleri sunan markalar arasında yer alıyor. Xiaomi’nin amiral gemisi serisinin de piyasadaki rakiplerine kafa tutacak özelliklere sahip olduğunu biliyoruz.

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Xiaomi 12 serisi bir hayli ilgi gördü. Xiaomi 12 serisi ile birlikte karşımıza çıkan Xiaomi 12, 12 Pro ve 12X modelleri, Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 işlemcisi ile gücüne güç kattı. Yakında tanıtılacak olan Xiaomi 12 serisinin kamera odaklı modeli Xiaomi 12 Ultra modeli hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Söz konusu modelin, kamera tarafında ortak çalışacağı marka belli oldu. İşte ortaya çıkan tüm detaylar.

Açılın Kamera Canavarı Geliyor: İşte Xiaomi 12 Ultra!

Xiaomi ile Sony, Xiaomi 12 Ultra modeli için işbirliği yapmakta. Yeni modelde kullanılacak Sony tarafından geliştirilen yeni IMX8… serisine ait sensörün, piyasadaki en iyi akıllı telefon kameralarından biri olarak karşımıza çıkması bekleniyor.

En az iki renk seçeneğine sahip olması beklenen modelin, siyah ve beyaz renk seçeneklerine ait render görüntüleri de ortaya çıkmış durumda. Kamera hakkında sızdırılan bilgileri incelediğimizde ise, 50 MP ana kamera, 48 MP 5x telefoto kamerası ve 48 MP ultra geniş açılı kameranın sunulacağı biliniyor. Fakat henüz resmiyete dökülen bir bilgi olmadığını belirtelim.

Xiaomi 12 Ultra

Ortaya çıkan ilk detayları incelediğimizde Xiaomi 12 Ultra modelinin 120W hızlı şarj desteği ile karşımıza çıkacağını görmekteyiz. Aynı zamanda söz konusu model, 50W kablosuz şarj desteğine sahip olacak. 4860 mAh’lik batarya ile piyasaya sunulacak olan modelin, kamera anlamında da serinin en iyisi olması bekleniyor. 50 MP’lik ana kameraya sahip olacak model, 48 MP Ultra geniş açılı kamera ve 48 MP telefoto kamerasına sahip olacak.

Xiaomi 12 Ultra modelinin ne zaman piyasaya sürüleceğine dair henüz ortaya çıkan net bir açıklama bulunmuyor. Fakat bazı kaynaklar önümüzdeki aylarda yeni modelin piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S23 Tasarım Görselleri Sızdırıldı: Kusursuz Tam Ekran Hissiyatı!

>> Samsung ‘un Bazı Yeni Telefonlarında Kutudan Şarj Cihazı Çıkmıyor! Peki Ne Olacak Şimdi?