Google Chrome En Tehlikeli Tarayıcı Seçildi: Hackerlar Onu Çok Seviyor

Google Chrome en tehlikeli

Google Chrome en tehlikeli tarayıcılar içerisinde zirveye oturdu. Konuyla ilgili ortaya çıkan detaylar bir hayli ilginç.

Dünyanın en fazla kullanılan internet tarayıcısı olarak bilinen Google Chrome sürekli güncelleme yapıyor. Bu güncellemeler ile birlikte daha güvenli bir platform haline gelmeye gayret gösteriyor. Peki gerçekten de bunu başarabiliyor mu? Atlas VPN tarafından yapılan bir araştırma bunun tam tersini gösteriyor.

Fidye saldırıları nedeniyle zor durumda kalan internet kullanıcıları bilgisayar korsanlarının eline düşebiliyor. Hackerlar buldukları güvenlik açıkları ile birlikte cihazınızı kolaylıkla ele geçirebiliyor. Atlas VPN 1997 yılından beri sunulan verileri karşılaştırdı ve en tehlikeli tarayıcıları belirledi.

Google Chrome en tehlikeli tarayıcı

Araştırma sonuçlarına baktığımızda Google Chrome en güvensiz tarayıcı olarak ön plana çıktı. Ocak 2022 ile Ekim 2022 tarihleri arasında yapılan araştırma 303 farklı güvenlik açığı olduğunu gösterdi. Tarayıcılar arasında en güvenilir olanı ise opera olarak belirlendi.

Google Chrome en tehlikeli

Safari belirtilen tarihler arasında sadece 26 güvenlik açığı ile karşı karşıya kaldı. Microsoft Edge 103 güvenlik açığına sahipken Mozilla Firefox 117 güvenlik açığı ile karşı karşıya. Yani Google tüm tarayıcılardan neredeyse 3 kat daha fazla güvenlik açığına sahip.

Ekim ayında yeni güvenlik açıkları tespit edildi

Yapılan araştırmalara baktığımızda Google Chrome Ekim ayı içerisinde güvenlik açığı tespit edilen tek tarayıcı olarak kayıtlara geçti. Bu durum aslında şirketin şu anda bile güvenlik açığı ile karşı karşıya kaldığını gösteriyor. Tüm bu veriler bilgisayar korsanları tarafından da doğrulandı.

Google Chrome en tehlikeli tarayıcı sayılsa bile aslında bunun başka bir nedeni var. Popüler olması nedeniyle bilgisayar korsanlarının gözdesi olarak görülüyor. Yani durum sadece güvenlik açığından ibaret değil. Platformdan henüz konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Muhtemelen önümüzdeki aylarda güvenlik açıkları için yeni önlemler alınacak. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Google 250 Bin Dolarlık Hata Yaptı: Üstelik Uzun Süre Farkına Varmadı

>> Google Pixel Watch Görselleri Bir Kez Daha Sızdırıldı!