Google Chrome hiç olmadığı kadar hızlı

Google algoritmaları yepyeni

Google Chrome için yayınlanan güncelleme ile tarayıcı hiç olmadığı kadar hızlı hale geldi. Chrome 87 güncellemesi rakip tanımayacak.

Google Chrome tarayıcıları için yakında çıkacak bir güncellemeyi bugün indirime sundu. Bu yeni güncelleme kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yardımcı olacak birkaç yeni özellikle birlikte birçok performans iyileştirmesi ile geliyor. Chrome’daki sekmeler bir arama işlevi kazanıyor. Çok amaçlı adres çubuğu yeni işlevler alıyor ve Yeni Sekme sayfası da küçük bir güncelleme alıyor.

Google Chrome 87 ile gelen yenilikler

Performans iyileştirmelerinden başlayarak, Google, bildirildiğine göre aşağıdakilerle sonuçlanan pek çok temelde değişiklik yapıyor;

  • Chrome artık açık olan her şeye kıyasla etkin sekmelerinize öncelik veriyor. Bu da CPU kullanımını ve gücünü azaltmaya yardımcı oluyor.
  • Chrome artık yüzde 25’e kadar daha hızlı başlıyor ve sayfaları yüzde 7’ye kadar daha hızlı yüklüyor.
  • Android’de Chrome, artık geri ve ileri gittiğinizde sayfaları neredeyse anında yüklüyor.

Google Chrome

Sekmeler için yeni Arama işlevi, tüm açık Chrome pencerelerinde açık olan tüm sekmelerin bir listesini de gösteren sağ üst köşede yeni bir düğmede görünecek.

Adres çubuğu veya Google’ın adlandırdığı adla “Çok amaçlı adres çubuğu”, belirli kısayollar ve anahtar kelimelerle eylemleri doğrudan ondan gerçekleştirme yeteneği kazanıyor. Bu eylemler şunları içeriyor;

  • Tarama Verilerini Temizle – “geçmişi sil”, “önbelleği temizle” veya “çerezleri sil” yazın
  • Ödeme Yöntemlerini Yönetin – “kredi kartını düzenle” veya “kart bilgilerini güncelle” yazın
  • Gizli Pencereyi Aç – “gizli modu başlat” veya “gizli” yazın
  • Şifreleri Yönetin – “şifreleri düzenle” veya “kimlik bilgilerini güncelle” yazın
  • Chrome’u güncelleyin – “tarayıcıyı güncelle” veya “google chrome’u güncelle” yazın
  • Sayfayı Çevir – “bunu çevir” veya “bu sayfayı çevir” yazın

Son olarak, Yeni Sekme sayfası kısa bir süre sonra kısayolların altında yeni ziyaret edilen siteleri ve bununla ilgili içeriği ve web geçmişinizi gösteren yeni bir kartlar bölümü alacak.

Windows ve macOS sahiplerine sunulan bu güncellemenin önümüzdeki günler hem Android hem de iOS kullanıcılara da gelmesi bekleniyor. Hız konusunda son güncelleme ile rakip tanımayacak olan Google’ın bir sonraki hamlesi merakla bekleniyor.

İlgili Haberler

>> World of Warcraft Apple M1 için güncelleniyor

>> Apple Transporter ile Apple’a uygulama göndermek çok kolay


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here