Google Cihazlar Arası Eşleşme Hızını Arttırıyor: Her Yere Bağlanacak

Google yeni değişikliklerle

Google cihazlar arası eşleşme hızını önemli ölçüde artıracak. Şirket yepyeni bir ekosistem kurmayı amaçlıyor. İşte merak edilen tüm ayrıntılar.

.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Google sürekli olarak yeni sistemler denemeyi seviyor. Bu yeni sistem denemeleri ile birlikte bugüne kadar hiç görmediğimiz teknolojiler gelişiyor. Bunlardan birisi de hızlı eşleştirme özelliği oldu. Çok daha erişilebilir bir özellik olarak ön plana çıkan Google hızlı eşleştirme kullanıma açılıyor.

Normal şartlarda Google, zaten tüm ekosistem arasında bağlantı kuruyor. Ancak bu bağlantı yeteri kadar hızlı değil. Ayrıca eşleştirme imkanı tüm cihazlar için erişilebilir olmaktan uzak. Yeni yapılacak olan çalışmalar ile birlikte Google cihazları ve işletim sistemleri arasında çok daha güçlü bağlantı kurulabilecek.

Google cihazlar arası eşleşme özelliği

CES 2022 kapsamında tanıtılan teknolojilerden birisi de yazılım alanında oldu. Güney Koreli teknoloji devi tarafından yapılan açıklamalarda hızlı eşleştirme özelliği kendisine geniş yer buldu. Bu yeni sistem ile birlikte kulaklıklar, hoparlörler, arabalar ve giyilebilir cihazlar kolaylıkla eşleşme sağlayacak.

Google cihazlar arası eşleşme

Hesabınıza bağlı akıllı ev cihazları ile birlikte tüm Google ekosistemini birbirine bağlamak mümkün olacak. Şirket burada adeta yeni bir hayat tasarlamak istiyor. Google akıllı saatini kullanan bir kişi aynı zamanda TV ile çok daha hızlı bir şekilde eşleşme sağlayabilecek. Hayat Google kullanıcıları için çok kolaylaşacak.

Hızlı eşleştirme özelliği tüm cihazlara sunulacak

Google tarafından yapılan açıklamalara göre hızlı eşleştirme özelliği bütün cihazlara sunulacak. Google TV ve Android TV OS destekli cihazlar bu özellikleri ilk etapta alacak. Hemen ardından tüm ekosisteme yayılacak. Google burada ekosistemin çok daha işlevsel hale gelmesini istiyor.

Huawei tarafından tanıtılan yeni işletim sistemi böyle bir etki yaratmış olabilir. Google sonuç olarak bu marka ile rekabet ediyor ve ön plana çıkmak zorunda. Yeni bir ekosistem kuran geliştiriciler her zaman için bir adım önde olacak.

İletişim Haberleri:

>> Google Gizlilik Skandalları İle Boğuşuyor: Tüm Geliştiriciler Uyarıldı

>> Google Chrome Gizli Mod Davası Şirketin Başını Ağrıtıyor: CEO İfade Verecek

. . . . .