BMW Otomobil Rengini Değiştiren Teknolojisiyle Büyük Şaşkınlık Yarattı (Video)

Aylık abonelikle otomobil

BMW otomobil rengini değiştiren yepyeni bir teknoloji tanıttı. Bu yeni sistem çok ses getirecek gibi görünüyor. İşte merak edilen bütün ayrıntılar.

Otomotiv sektörü her geçen gün daha fazla gelişmeye devam ediyor. Elektrikli araçlar her ne kadar ön plana çıksa bile yine de benzinli otomobil modelleri sürekli olarak farklı yenilikler sunmaya çalışıyor. Bu yeni özellikler çoğu zaman teknoloji ile son derece yakından ilişkili oluyor.

Gelecekte hayatımıza yön verecek teknolojilerin önemli bir bölümü otomotiv sektöründe de gösterildi. CES 2022 kapsamında gösterilen teknolojiler BMW ile adeta zirve yaptı. Açıkçası kimse böyle bir performans beklemiyordu. Alman otomotiv devi aniden renk değiştiren aracını tanıttı.

BMW otomobil rengini değiştiren araç tanıtımı

Otomotiv şirketleri arasında önemli bir yere sahip olan BMW yapılan bu etkinlikte yeni SUV modelini tanıttı. BMW iX M60 SUV modeli sadece bir tuşa dokunularak renk değişimi sağlıyor. Bu renk değişimi ani bir şekilde gerçekleşiyor. Yani uzun bir süre beklemeye gerek kalmıyor.

Bu Yeni teknoloji ile ilgili şirket henüz net bir açıklama yapmadı. CES için özel olarak mı üretildiği tam olarak bilinmiyor. Ayrıca böyle bir cihaz üretilse bile hızlı bir şekilde kullanıma sunulamaz. Bununla ilgili çok fazla izin alınması gerekiyor. Süreç uzun olacağı için BMW böyle bir aracı hızlı bir şekilde yollara süremez.

Geleceğin teknolojisini otomotiv devleri kuracak

Özellikle son yıllarda otomotiv devleri geleceğin teknolojilerini kurmaya devam ediyor. Sadece BMW değil aynı zamanda Tesla ilginç yöntemlere yer veriyor. Aracın ani bir şekilde renk değiştirmesi yöntemi ise bugüne kadar ilk defa denendi.

Konuyla ilgili ortaya çıkan bazı detaylara göre BMW markasının bu aracı ısıya karşı duyarlı bir boya sistemine sahip. Boyanın çok ısınması veya soğuması halinde renk değişimi gerçekleşiyor. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> 2022 Elektrikli Otomobil Yılı Olacak! İşte Heyecan Uyandıran Yeni Modeller!

>> Türkiye’de Otomobil Fiyatlarındaki Değişim Yok Artık Dedirtti: Böyle Yükseliş Görülmedi