Google Kullananlar Büyük Risk Altında: Yeni Güncellemeler Yapıldı!

Google kullananlar büyük risk
Young hacker with tablet committing cyber crime in night city with double exposure of HUD cybersecurity interface. Data protection concept. Toned image
Google News Abone Ol

Yapılan yeni çalışmalar ile birlikte Google kullananlar büyük risk altında açıklaması ortaya çıktı. Google şirketi kullanıcılarının güvenlik sorunları yaşamasına neden oluyor.

Siber saldırıların adeta çığ gibi büyüdüğü günümüz dünyasında, korunma yolları yine aynı şekilde giderek artıyor. Özellikle güncellemeler bu konuda çok büyük bir destek sunuyor. Fakat her zaman güncellemeler açıkçası pek yeterli olmuyor.

Bazı durumlarda güncellemelerin güvenlik açıklarına bile neden olduğu söylenebilir. Google tarafından piyasaya sunulan güncellenmiş Chrome 88 sürümü büyük güvenlik açıklarına neden oldu. Yeni sürüm ile birlikte sıfır gün saldırıları ardı ardına gelmeye başladı. Hatta son dönemlerde bazı kişiler bu durumun mağduru olduğunu bile söyledi.

Google kullananlar büyük risk ile karşı karşıya: İşte çözümü

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden bir tanesi olarak bilinen Google, ortaya çıkan güvenlik açığını gidermek için Chrome internet tarayıcısının 88.0.4324.150 sürümünü yayınladı. Böylece özellikle Windows kullanıcıları büyük bir sorundan kurtulmayı başardı.

Google kullananlar büyük risk
Tüm bunlara ek olarak Google şirketinin bazı güvenlik açıklarından haberdar olduğu da ifade edildi. Ancak güncelleme için daha doğrusu yenileri için bir miktar daha beklenecek. Güvenlik açıklarının henüz tam olarak nerelerden kaynaklandığı bilinmiyor. Ancak Google kullananlar büyük risk altında demek mümkün.

Google hangi önlemleri alacak

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre bazı önlemler alınması düşünülüyor. Bu önlemler genellikle sıfır gün açığını kapatmak için tercih edilecek. Hackerlar için bu açık son dönemlerde adeta bulunmaz bir nimet haline geldi.

Google platformunda güvenlik açığına neden olan diğer önemli detaylar ise eklentiler oldu. Bu uzantılar nedeniyle Google çok büyük problemler yaşayabiliyor. The Great Suspender isimli bir uzantı bunun en güzel örnekleri arasında yer alıyor. Google kullananlar büyük risk altında olduğu için bu eklenti kaldırıldı.

Google ile alakalı güvenlik endişeleri son dönemlerde artış gösterdi. Şirket konu ile alakalı düzenli güncellemeler yayınlamaya çalışıyor. Peki siz Google platformuna gerçekten güveniyor musunuz?

İlgili Haberler:

>> Yeni WhatsApp Tehdidi telefonunuzu ele geçirebilir. Aman dikkat!

>> Oppo Android 11 Güncellemesini Ne Zaman Alacak: Yeni Haberler Var


CEVAP VER